ГоловнаУроки мужностіАбітурієнтуДосягненняПроектиГазетаКолективДержзакупівлі

 

Наша адреса: вул.Севастопольська, 17, корп.№4 ДЗ ДМА,

м.Дніпро, Україна

тел.(+380562)46-23-86; e-mail:medl@email.com.ua, medlicej@gmail.com

 

 ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОДА

2 березня вихованці ліцею стали першими відвідувачами Департаменту охорони здоров'я ОДА в рамках Дня відкритих дверей для школярів. Фахівці департаменту продемонстрували роботу державних службовців, провели майстер-клас та практикум з надання першої медичної допомоги. Також під час екскурсії ліцеїстам випала можливість потрапити до сесійної зали, де їм розповіли про роботу депутатського корпусу та виконавчого апарату обласної ради. Деякі з учнів навіть давали інтерв’ю про свій вибір професій.
Звичайно ж, після такого досвіду, у ліцеїстів залишилася маса приємних вражень та цікавих спогадів.

 

СПІВПРАЦЯ З

КЗО «БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ РЕСУРСНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ
ТА ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»

27 березня 2018 р. ліцей запросив до себе учнів 10-х класів комунального закладу освіти «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивного навчання Дніпропетровської обласної ради» разом з їх вчителем біології та хімії Федорович Марією Віталіївною та корекційним педагогом Шилом Юрієм Олександровичем.
Для них Машкіна Тетяна Володимирівна, вчитель біології, провела практичне заняття, на якому ліцеїсти допомагали нашим гостям дослідити за допомогою світлових мікроскопів препарати рослинних та тваринних тканин.
Цей візит став початком співпраці медичного ліцею із центром. Маємо надію, що ця дружба між закладами та вихованцями – надовго!

 

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБЛАСНОЇ МЕДИЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ


З метою розширення світогляду вихованців ліцею та сприяння якісній  підготовці до написання курсових, наукових робіт, підготовці до олімпіад  тощо, бібліотека медичного ліцею  «Дніпро»  ініціює ознайомлення учнів ліцею з фондами бібліотек міста. Так, 28.02.2018 в медичному ліцеї «Дніпро» відбулась зустріч учнів 10-А класу з фахівцями Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки ( ДОНМБ).
Завідувачка відділом інформаційної підтримки віддалених користувачів ДОНМБ Шаврова Лілія Георгієвна  провела презентацію діяльності Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки,  детально ознайомила учнів з роботою веб-сайту www.medlib.dp.gov.ua та оn-line послугами бібліотеки.
Учні ліцею дізналися, що Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека цілеспрямовано проводить професійну  краєзнавчу діяльність, яка орієнтована на вивчення, добір та розповсюдження знань про медицину краю та були зацікавлені розповіддю про історію виникнення і діяльність  Катерининської общини сестер милосердя, яка бере свій початок у 1892 році.
На завершення зустрічі учні ліцею мали змогу стати читачами Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки та оформити читацькі формуляри.

Олефір С.А.,

бібліотекар ліцею

 МАЙСТЕР-КЛАС З СЕРЦЕВО-ЛЕГЕНЕВОЇ ТА ЦЕРЕБРАЛЬНОЇ РЕАНІМАЦІЇ


26 лютого 2018 року до ліцею завітала доктор медичних наук, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, член-кореспондент Національної академії наук України і член-кореспондент Академії медичних наук України Людмила Василівна Новицька-Усенко разом із представниками студентського наукового гуртка кафедри анестезіології та інтенсивної терапії медичного факультету ДЗ «ДМА МОЗ України»: Шайдою Оксаною Олександрівною, асистентом кафедри, кандидатом медичних наук, до речі випускницею медичного ліцею «Дніпро»; Оленюк Діаною Вікторівною та Гройс Оленою Юріївною, студентками
VIкурсу; Коробковою Мариною Олександрівною, студенткою Vкурсу.
Вони розповіли про надання першої медичної допомоги в разі зупинки серця та показали навчальне відео. Всі присутні мали змогу спробувати себе в якості реаніматолога та відпрацювати навички на фантомах.
А Людмила Василівна подарувала бібліотеці медичного ліцею цінні книги: «Анестезиология в лицах» під ред. проф. В.В.Суслова та «Сердечно-легочная и церебральная реанимация» (Л.В.Усенко, А.В. Царьов, Ю.Ю. Кобеляцький).
Ліцеїстам дуже сподобався цей корисний майстер-клас. Отриманий безцінний досвід залишиться в пам’яті назавжди!

ТИЖДЕНЬ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН


Крім точних наук ліцеїсти захоплюються рідною та іноземними мовами. З 19 по 23 лютого в ліцеї пройшов тиждень філологічних дисциплін. 11-ті класи побували в музей на оглядовій екскурсії «Все ж таки вона обертається!»: Українське Відродження. 1920-30- ті».
Наш край має чарівну природу, драматичну історію та самобутню літературну творчість. 20 лютого, напередодні Міжнародного дня рідної мови, Ільїна Любов Миколаївна, вчитель української мови та літератури, провела в 11-А класі конференцію, присвячену письменникам Придніпров’я, на якій вихованці ліцею виступали з докладами про десятьох видатних письменників Дніпропетровщини, які любили свою землю та несли народу рідне слово: Сергія Бурлакова, Віктора Коржа, Івана Манжуру, Наталку Нікуліну, Ганну Світличну, Олександра Стовбу, Олеся Гончара, Павла Загребельного, Андріана Кащенка, Саву Божка. З доповідями виступили Авельцев Йосип, Павловська Анна, Голобокова Анастасія, Жекова Ангеліна, Кірсанова Дар’я, Петрова Діана, Рябчук Світлана, Ніколенко Анна, Дудля Анна, Баранець Ольга, Мироненко Катерина, Банник Владислав, Дустьяр Софія, Постовой В’ячеслав, Майборода Михайло. Мироненко Катерина, неодноразова переможниця Всеукраїнського конкурсу імені Т.Шевченка, прочитала свій вірш «Рушник», який зачепив струни душі кожного не менше, ніж твори великих поетів.
Відєшина Віра Василівна, вчитель української мови та літератури, провела святковий вечір до Міжнародного дня рідної мови, на якому було підведено підсумки мовно-літературного конкурсу «Взірець моєї майбутньої професії». В цьому змаганні перемогли:

І місце – Агафонов Денис (9-А), Бондар Анастасія (10-А), Нікулін Дмитро (10-А);

ІІ місце – Живолуп Михайло (10-Б), Дика Катерина (10-Б).

ІІІ місце – Уралбаєва Катерина (10-Б), Костогриз Ольга (10-А).


Як завжди, було багато яскравих творчих номерів за участі талановитих ліцеїстів.
Вчитель української мови та літератури Дунда Ольга Олегівна організувала виступ мобільної лекторської групи до пам’ятних дат: 125 років з дня смерті Лесі Українки та 2-4 роки з дня народження Т.Г.Шевченка. В цьому заході взяли участь учні 10-В (Буланова Вікторія, Свириденко Марія, Шерстюк Марія) та 10-Г (Морозова Олександра, Пільгуй Катерина, Гелівер Ольга) класів.
Подібні заходи дуже корисні для сучасної молоді, бо уроки краєзнавства допомагають осягнути глибинну сутність спадщини митців рідного краю, плекати почуття гордості за творчих людей Придніпров’я.
Крім української мови та літератури, на тижні філологічних дисциплін були й заходи, які присвячені англійській мові, без якої наразі неможливий розвиток сучасної особистості. Вчителі англійської мови Кривонос Ірина Анатоліївна та Мешкова Вікторія Євгенівна провели англомовні вікторини серед вихованців ліцею. Серед 10-х та 11-х класів найактивнішими було визнано 10-Г та 11-А класи. В культурознавчій вікторині «
GBExpert» серед 9-х класів переможцями стали:

І місце – Правдіна Софія (9-А), Гавриленко Кирило (9-Б);

ІІ місце – Єгорочкіна Валерія (9-А), Лазоренко Мілена (9-Б);

ІІІ місце  - Дробна Марина (9-А), Бондаренко Марина (9-А), Голуб Олександр (9-А), Романенко Артем (9-А), Луценко Катерина (9-Б), Аргат Дмитро (9-Б).


Також було проведено конкурс малюнків до 204-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, в якому безперечну перемогу отримала талановита ліцеїстка Вікторія Буланова, учениця 10-В класу.

Ільїна Л.М.,

вчитель української мови та літератури,
Мешкова В.Є.,
 методист, вчитель англійської мови.

 


ВІТАЄМО
ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНИХ ЕТАПІВ
ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД ТА КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ МАН УКРАЇНИ.

На початку 2018 року учні медичного ліцею взяли участь у обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та обласному етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Протягом першого семестру ліцеїсти із жвавим захопленням готувалися до наукових змагань під керівництвом досвідчених вчителів ліцею та викладачів ДНУ імені Олеся Гончара, що принесло високі результати.
У обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад

·         з історії взяли участь троє ліцеїстів, серед яких два переможці: ІІІ місце посіли Банник Владислав (11-А клас) та Вановський Олександр (11-В клас);

·         з англійської мови ІІІ місце отримав Авельцев Йосип (11-А клас);

·         з біології із 12 учасників – 12 переможців:

І місце – Волкова Людмила (9-Б клас), Морозова Віра (11-В клас), Коваль Анастасія (11-А клас), Жекова Ангеліна (11-А клас);

ІІ місце – Кузьменко Дарина (10-А клас), Постовой В’ячеслав (11-А клас), Мазуріна Марія (11-А клас), Григоров Роман (11-Б клас);

ІІІ місце – Захарова Дарія (9-А клас), Дика Катерина (10-Б клас), Лебедь Платон (10-А клас), Жилюк Уляна (10-А клас).

·         з хімії також всі учасники зайняли призові місця:

І місце – Сорокін Микита (10-А клас), Постовой В’ячеслав (11-А клас);

ІІ місце – Криворучко Марія (10-А клас), Мазуріна Марія (11-А клас), Петрова Діана (11-А клас), Федоріщева Дар’я (11-Б клас);

ІІІ місце – Мельникова Марія (11-А клас), Коваль Анастасія (11-А клас), Кірсанова Дар’я (11-А клас), Жукова Ольга (11-Б клас).

·         з географії ІІІ місце посів Банник Владислав, учень 11-А класу.

Відзначено дипломами учасника: Баранник Дар’ю, ученицю 11-Б класу, - з української мови та літератури, а також з історії; Мазуріну Марію, ученицю 11-А класу, - з української мови та літератури, Морозова Олександра, учениця 10-Г класу, - з географії.

У ІІІ (обласному) етапі VIIIМіжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка ІІІ місце посів Демченко Ілля, учень 9-Б класу, а диплом учасника отримала Мироненко Катерина, учениця 11-А класу.
У XVII Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика (обласний етап) дипломом учасника нагороджено Жукову Ольгу, ученицю 11-Б класу.
На обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України 5 ліцеїстів отримали перемогу:

·         секція «Медицина»: І місце – Коваль Анастасія (11-А клас), ІІ місце – Павловська Анна (11-А клас);

·         секція «Хімія»: І місце – Сорокін Микита (10-А клас), ІІ місце – Мельникова Марія (11-А клас);

·         секція «Загальна біологія»: ІІ місце – Морозова Віра (11-В клас).

Звичайно ж отримані результати є спільною працею ліцеїстів та їх наставників: вчителів, наукових керівників, викладачів університету. Завдяки їх небайдужості та досвідченості роботи учнів отримали високу оцінку та принесли перемогу юним науковцям.
Вітаємо учнів-переможців та учасників Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту МАН України. Пишаємося вами та бажаємо натхнення і перемог в майбутньому!
Висловлюємо подяку вчителям ліцею, які посприяли розвитку обдарованих учнів: Слугіній А.О., Михайличенку А.Є., Кривонос І.А., Клюс Н.А., Машкіній Т.В., Роман О.В., Медведєвій І.А., Валявській Н.Г., Відєшиній В.В.
Дякуємо Кириченко С. В., к.б.н., доценту кафедри біофізики та біохімії ДНУ імені Олеся Гончара; Полонському В. А., к.х.н., доценту кафедри фізичної та неорганічної хімії ДНУ імені Олеся Гончара; Стець Н. В., к.х.н., доценту фізичної та неорганічної хімії ДНУ імені Олеся Гончара; Нестеровій О.Ю., к.х.н., доценту кафедри хімії та хімічної технології високомолекулярних сполук ДНУ імені Олеся Гончара; Івановій П.І., студентці-магістру Варшавського політехнічного університету; Степанському Д.О., к.м.н., доцент, зав.кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології ДЗ «ДМА МОЗ України»; Коваленко В.С., к.х.н., доценту кафедри фізичної та неорганічної хімії, заслуженому викладачу ДНУ імені Олеся Гончара; Сеферовій М.Ф., к.х.н., доценту кафедри органічної хімії ДНУ імені Олеся Гончара; Лісовець О.І., к.б.н., доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ імені Олеся Гончара; Зайцевій І.О., д.б.н., професору кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ імені Олеся Гончара;  Кофан І.М., к.б.н., доценту кафедри фізіології людини і тварин ДНУ імені Олеся Гончара; Бригадиренку В.В., к.б.н., доценту кафедри зоології та екології ДНУ імені Олеся Гончара; Соколовій І.Є., к.б.н., доценту кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології ДНУ імені Олеся Гончара; Воронковій Ю.С., к.б.н., доценту кафедри біофізики та біохімії ДНУ імені Олеся Гончара; Сатаровій Т.М., д.б.н, професору кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології; Курагіні     й Н.В., к.б.н., доценту кафедри мікробіології, вірусології та біотехнологіїДНУ імені Олеся Гончара; Воробєй Є.С., провідному інженеру НДЛ молекулярної біології мікроорганізмів та мікробної біотехнології НДІ біології; Шарамок Т.С., кандидатус.-г. наук, Ананьєвій Т.В., к.б.н., доценти кафедри загальної біології та водних біоресурсів ДНУ імені Олеся Гончара; Маренкову О.М., асистенту кафедри загальної біології та водних біоресурсів ДНУ імені Олеся Гончара за керівництво над науково-дослідницькою роботою ліцеїстів та допомогу у підготовці до олімпіад.

 

МАСЛЯНА В ЛІЦЕЇ 


16 лютого 2018 р. пройшов 5й, ювілейний, благодійний Ярмарок, присвячений Масляній. Активісти класів ліцею підготували млинці з найрізноманітнішими начинками та приєдналися до студентів медичної академії, за ініціативи яких і пройшов цей захід.
Їм вдалося зібрати 1115 грн. Ці кошти буде направлено до Поливанівського дитячого будинку-інтернату дніпропетровської обласної ради.

 

КОНКУРСНО-РОЗВАЖАЛЬНА ПРОГРАМА ДО ДНЯ СВ.ВАЛЕНТИНА


14 лютого – одне з найулюбленіших свят ліцеїстів – День Святого Валентина. Це день, коли  вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких. За традицією в ліцеї з самого ранку працювала святкова пошта. А ввечері на вихованців ліцею чекала розважально-святкова програма з цікавими конкурсами, веселими забавами, запальними танцями та святковою романтичною атмосферою.


ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР
«РЕАЛІЗАЦІЯ МОДЕЛІ ІННОВАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ В СИСТЕМІ ПРОФІЛЬНОЇ ОСВІТИ В ЛІЦЕЇ»

15 лютого 2018 року в рамках роботи авторської творчої майстерні вчителів біології та хімії на базі медичного ліцею «Дніпро» було проведено обласний науково-методичний семінар «Реалізація моделі інноваційного комплексу в системі профільної освіти в ліцеї». Метазаходу – узагальнення досвіду щодо пошуку, виховання, навчання і професійної орієнтації обдарованої особистості засобами дослідницької діяльності та ознайомлення з результатами дослідно-експериментальної роботи ліцею. Учасниками заходу були КЗО «Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро», КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» та вчителі шкіл області.
Розпочала семінар директор ліцею Ковальова Лілія Петрівна, яка ознайомила присутніх із загальною інформацією про заклад. Метою її доповіді було поширення досвіду дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою «Розробка інноваційного комплексу профільного навчання і його реалізація в умовах безперервної медичної освіти» на основі створеної ліцеєм моделі інноваційного комплексу, яка доводить свою ефективність: вже вдруге поспіль ліцей займає ІІІ місце в рейтингу шкіл України.
Заступники директора: з навчальної роботи Бессонова І.Є., з навчально-методичної – Макаренко Ю.С. та виховної – Нікітюк С.В.– виступили з доповідями про напрямки своєї роботи в умовах безперервної медичної освіти:

·         особливості організації навчально-виховного процесу,

·         підготовку за професією «Молодшамедична сестра з догляду за хворими»,

·         національно-патріотичне виховання,

·         проектну діяльність ліцею Міжнародного, Всеукраїнського та обласного рівнів.

Практичний психолог ліцею Зюзь В.В. торкнулася питання психологічного супроводу роботи з обдарованими дітьми, а методист ліцею Михайличенко А.Є. розповів про медіа-проекти закладу.

Усім учасникам семінару було цікаво не тільки заслухати теоретичні доповіді, але й наочно побачити проведення уроків у медичному ліцеї. Усі присутні змогли взяти участь у майстер-класах авторської творчої майстерні вчителів біології та хімії, де було представлено фрагменти уроків.
На уроці хімії за темою «Мінеральні добрива» вчитель-методист Роман О.В. разом з учнями досліджувала вміст нітратів у сільськогосподарських культурах з подальшим аналізом їх впливу на організм людини, під час якого ліцеїсти розповіли про першу медичну допомогу в разі отруєння. Після цього було проведено лабораторну роботу з визначення мінеральних добрив за якісними реакціями.
На уроці біології вчитель вищої категорії Машкіна Т.В. разом з ліцеїстами вивчала структуру клітини англійською мовою, а молодий вчитель біології Мошкіна Ірина Станіславівна на узагальнюючому уроці з біології повторювала з учнями основні процеси клітинного рівня, використовуючи новітні технології та ігрову інтернет-платформу «Kahoot».
Наприкінці семінару відбулося обговорення та підведення підсумків. Гості семінару запропонували й у подальшому проводити подібні заходи для учителів профільних дисциплін з метою обміну досвідом та залишили свої враження в книзі пам’ятних записів КЗО «Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро».
Отже, авторська творча майстерня вчителів хімії та біології працює ефективно й злагоджено та прагне поділитися своїм досвідом з колегами.
Дякуємо за співпрацю та сприяння реалізації науково-обласного семінару в.о. ректора КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» Сиченку Віктору Володимировичу та методисту відділу природничих дисциплін кафедри природничо-математичної освіти Григорову Альберту Георгійовичу.

 

«ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ В ЛІЦЕЇ»


З 5 по 9 лютого в ліцеї було проведено дуже цікавий та насичений подіями тиждень математики, фізики та інформатики.
Вчитель математики Макаренко Юлія Сергіївна провела дуже пізнавальний відкритий урок «Відсотки у повсякденному житті. Розв’язування прикладних задач» та вікторину «Цікава математика», за результатами якої:

І місце посіла Нікітіна Таїсія (9-А),

ІІ місце – Волкова Людмила (9-Б),

ІІІ місце ділять Буткевич Марія (9-А), Грищенко Костянтин (9-Б), Луценко Катерина (9-Б), Шатковський Дмитро (9-А).


Вчитель інформатики Соколова Наталя Олегівна разом з практичним психологом ліцею Зюзь Вікторією Валеріївною провели відкритий урок на тему «Загальні відомості про дизайн. Колір як елемент композиційної організації форм». А Баланенко Ірина Григорівна, вчитель інформатики, провела відкритий урок «Дизайн, налаштування анімації».
Також було проведено дві конференції вчителями математики та фізики – Куліченко Лілією Дмитрівною та Шульженко Наталією Миколаївною: «Показникова і логарифмічна функції в природі, науці, техніці, мистецтві» та «Нобелевські лауреати». З доповідями виступали: Морозова Олександра (10-Г), Гелівер Ольга (10-Г), Дерев’янко Дарина (10-Г), Нечипоренко Дмитро (10-Г), Дика Катерина (10-Б), Білодід Владислав (10-Б), Липчак Марина (10-Б), П’ятигорська Ольга (10-Б), Пеліпас Костянтин (10-Б), Лебедь Платон (10-А), Кузьменко Дарина (10-А), Криворучко Марія (10-А), Свириденко Марія (10-В), Сіренко Катерина (10-В), Жеребко Олексій (10-В), Грибіненко Катерина (10-А), Лефтєрова Катерина (11-В),  Жбанчик Таїсія (11-Б), Гатило Анастасія (11-Б), Детюк Лілія (11-Б), Сухановська Єлизавета (9-А), Цуркаленко Аліна (9-А), Єханін Микита (11-В), Голуб Олександр (9-А), Баранник Дар’я (11-Б), Дубовик Анна (11-Б). Всі учасники отримали сертифікати та грамоти на підсумковій лінійці-блискавці. Вітаємо!
Крім цього учні 10-х класів ліцею відвідали Дніпровський планетарій, де прослухали цікаву розповідь про Всесвіт, сузір’я, планети та навіть потримали у власних руках метеорит, який  потрапив на Землю 70 років тому, а перед цим мільярди років подорожував космосом.

 

СПІВПРАЦЯ З «AIESEC»


Майже кожного року ліцей співпрацює з міжнародною організацією «AIESEC», яка створює можливості для талановитих людей у всьому світі та розвиває лідерство серед молоді за допомогою міжкультурних обмінів.
Цьогоріч до нас завітала Рейчел, студентка ІІІ курсу університету Пекіну, майбутній магістр біології. Вона розповіла, що приїхала на Україну, тому що прагнула нових вражень та досвіду. Їй дуже сподобалося наше місто, наша їжа, сніг на деревах та дуже привітні люди, які допомагали їй на протязі її мандрівки.
Рейчел розповідала ліцеїстам про екологічні проблеми своєї країни, забруднення навколишнього середовища та способи переробки сміття. Заняття будувалися за принципом «спікінгклабу» (speakingclub), тому ліцеїсти мали змогу попрактикуватися у спілкуванні іноземною мовою та задати питання, які їх цікавили: про культуру Китаю, про навчання за кордоном, про те, як Рейчел потрапила в «AIESEC» та багато інших.
Здається, і наша гостя, і наші діти дуже задоволені часом, проведеним разом.

 

ЛІНІЙКА «БЛИСКАВКА»

2 лютого було проведену нововведену лінійку-блискавку, присвячену підсумкам ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Директор ліцею Ковальова Лілія Петрівна привітала переможців та висловила подяку вчителям, завдяки яким учні дізнаються багато корисної та цікавої інформації та показують такі високі результати.Дякуємо вчителям історії Слугіній Анжеліці Олександрівні та Михайличенко Артему Євгенійовичу, вчителям біології Клюс Наталії Анатоліївні та Машкіній Тетяні Володимирівні, вчителю української мови та літератури Відєшиній Вірі Василівні.

Пишаємося нашими талановитими та розумними переможцями:

Пишаємося нашими талановитими та розумними переможцями:
Історія ІІІ місце Банник Владислав 11-А Вановський Олександр 11-В
Біологія І місце Волкова Людмила 9-Б Морозова Віра 11-В Коваль Анастасія 11-А Жекова Ангеліна 11-А
ІІ місце Кузьменко Дарина 10-А Постовой В'ячеслав 11-А Мазуріна Марія 11-А Григоров Роман 11-Б
ІІІ місце Захарова Дарія 9-А Дика Катерина 10-Б Лебедь Платон 10-А Жилюк Уляна 10-А
Переможець ІІІ (обласного) етапу VІІІ Міжнародногомовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка
ІІІ місце Демченко Ілля 9-Б

 

 

«ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ В ЛІЦЕЇ»

22 січня у нашому ліцеї відбулася лінійка, присвячена 99 річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки та 100 річчю від дня проголошення першої незалежності України - згідно з прийнятим IV універсалом Української Центральної Ради, УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою.  

Учні 10-В класу Жеребко Олексій, Шерстюк Марія, Буланова Вікторія та Сіренко Катерина були ведучими заходу. 

Перед учнями також виступила директор ліцею Лілія Петрівна Ковальова, відзначивши велике значення тих далеких подій для нинішньої української державності.

На лінійці прозвучали гімн України, новий марш українського війська «Зродились ми великої години»… Виступ супроводжувався презентацією. Наприкінці заходу ліцеїсти подивилися історичне відео.

Україна йшла до соборності багато століть та й сьогодні не всі українські землі знаходяться в одній державі. Шлях до соборності ще не подолано. Віримо, що в майбутньому Україна буде єдиною соборною державою: від Ужгорода до Луганська, від Києва до Севастополя…

Михайличенко А.Є.,

«Лекція професора медичної академії

Л.В.Новицької-Усенко»

 

28 грудня до медичного ліцею завітала член-кореспондент НАН України, доктор медичних наук, професор медичної академії Людмила Василівна Новицька-Усенко із розповіддю про свою неймовірну колекцію дзвіночків та про вплив дзвону на організм людини. На цей захід прийшов майже весь ліцей!

«В цілющу силу дзвону вірили ще з давніх давен, а сучасні дослідження це підтвердили» - каже Людмила Василівна. І їй неможливо не повірити, бо її колекція сягає 1200 дзвіночків! Вона розповіла про те, що дзвоном можна не лише заспокоїти або вилікувати людину (так звана колоколотерапія), підняти настрій, але й очистити помешкання від негативної енергетики. З її розповіді ми дізналися про незліченну кількість видів дзвіночків, наприклад, японські Кюджу Арін, що мають заспокійливий ефект, буддійські та навіть з кристалами Swarovski, які несуть радість та позитивну енергетику і являють собою еталон красоти.

Всі присутні дізналися дуже багато нового, познайомилися з чудовою людиною і отримали незабутні враження від зустрічі.

 

 

Святковий вечір «Новорічний калейдоскоп»

 

27 грудня на ліцеїстів чекало новорічне свято: концертна програма та дискотека. Кожен клас обрав для себе якусь країну та, ознайомившись більш детально з її культурою, придумав привітання з Новим роком, відповідно до традицій та характерних рис тієї чи іншої країни. Так, на святі були «представники» Японії, Китаю, України, Норвегії, Італії, Німеччини, Франції, Англії та Америки. Діти дуже добре підготувалися, підібрали музичний супровід, костюми та цікаві жарти. Після цього на всіх присутніх чекала дискотека з професіональними ведучою та діджеєм, які розважали дітей цікавими конкурсами та музикою. Ліцеїсти залишилися дуже задоволеними!

 

 

 

Літературний вечір

 

 

20 грудня ліцеїстки Мироненко Катерина (11-А) та Поколодна Світлана (9-Б) взяли участь у літературному вечорі Малої академії наук “Мрії про головне”.  

В цей вечір у Малій академії наук зібралось багато юних поетів Дніпра. Ми мали можливість поділитись своєю творчістю один з одним та з викладачами МАН. Творчий захід розпочався вступною промовою директора МАН. Потім всі учасники читали по декілька своїх віршів на різну тематику та отримували дипломи учасника вечора поезії.

Було дуже приємно знаходитись у колі такої талановитої молоді.  Творча атмосфера наповнювала весь зал, і люди, слухаючи один одного, насолоджувались кожним віршем.

Наприкінці вечора директор  привітала всіх присутніх з Новим Роком та побажала успіхів у творчості. Нам дуже приємно було стати частинкою такого заходу та послухати інших поетів. Ми отримали багато позитивних емоцій та гарний досвід!

Світлана Поколодна, 9-Б

 

 

 

Благодійний ярмарок до Дня Святого Миколая

 

За ініціативою ДЗ «ДМА» МОЗ України було організовано благодійний ярмарок, в якому взяли участь і вихованці медичного ліцею «Дніпро». Вони підготували смачні кондитерські вироби та напої. Під час заходу кондитерська компанія Ферреро Роше дарувала всім учасникам запальний настрій завдяки сучасним музичним трекам, цікавим конкурсам та смачним призам.

Вихованці ліцею змогли зібрати доволі значну суму грошей – 1495 грн. Ці кошти пішли на придбання фруктів для дітей з Поливанівського дитячого будинку-інтернату, а також на медикаменти для дітей, залишених без батьківської опіки, які знаходяться в Дніпропетровській дитячій міській клінічній лікарні №2.

 

Правовий брейн-ринг «Освіта і право»

 

 

 

Відповідно до наказу № 669/0/212-17 від 24.11.2017 р. департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації медичний ліцей традиційно провів правовий брейн-ринг, запросивши до себе кращі ліцеї Дніпропетровської області.

Цьогоріч в стінах ліцею зустрілися команди Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю, ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені О.Гончара, хіміко-екологічного ліцею та, звісно ж, Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро».

Членами журі були почесні гості: Головачова Христина Григорівна, доктор філософії в галузі права, правозахисник; Щербина Євгеній Миколайович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного, трудового та господарського права Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара; Патерило Ірина Володимирівна, доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного, трудового та господарського права Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара; Берелет Альона Вадимівна та Цуканова Ярослава Костянтинівна – головні спеціалісти відділу правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

Захід розпочала Ковальова Лілія Петрівна, в.о.директора медичного ліцею, привітавши всіх присутніх та побажавши їм успіхів та перемог. Ведучими брейн-рингу були Єханін Микита та Федоріщева Дар’я, учні 11-х класів, які підтримували учасників та допомагали суддям.

Боротьба за головний приз брейн-рингу – Феміду – була дуже запеклою та напруженою. Професійне та справедливе журі уважно слідкувало за відповідями учасників та вносило певні корективи та уточнення під час змагання. Цікавими були питання за мультиплікаційними відео-сюжетами та гра «Крокодил», під  час якої учасники продемонстрували вміння донести інформацію за допомогою міміки та жестів.

Протягом гри відбувалися музичні перерви, на яких наші талановиті ліцеїсти грали на музичних інструментах та співали, піднімаючи настрій всім присутнім: дует 10-А класу Гутіна Світлана та Лебідь Платон, Морозова Олександра (10-Г), Зінов’єва Ангелна (10-Г).

Інтрига трималась до останньої хвилини, і з невеликим відривом перемогу отримала команда Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю.

ІІ почесне місце виборола команда Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро» у складі капітана команди – Банника Владислава (11-А), Сухановської Єлизавети (9-А), Волкової Людмили (9-Б), Мізірова Рената (10-А), Жеребка Олексія (10-В) та Пільгуй Катерини (10-Г).

ІІІ призове місце посіла команда ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені О.Гончара,

ІV призове місце дісталося команді хіміко-екологічного ліцею.

Звичайно ж відмітили і професіоналізм керівника команди медичного ліцею «Дніпро» Михайличенко Артема Євгенійовича, який вже вкотре організував цей захід.

Всі команди були нагороджені почесними грамотами Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, а команда-переможець до наступного змагання отримала традиційний символ брейн-рингу – Феміду.

 

 

 

Конференція «Завтра_2037»

 

 

 

«Завтра_2037» – саме під такою назвою 3 грудня у Дніпропетровській академії музики ім.М.Глінки відбулася конференція унікальних тінейджерів, яка об’єднала чималу кількість обдарованих та цілеспрямованих дітей, серед яких, звичайно ж, були й наші ліцеїсти.

Мета цього заходу – допомогти талановитим дітям знайти відповіді на важливі питання, відчути себе успішними та потрібними, надихнути їх на самовдосконалення, адже у сучасному світі важко досягти успіху, якщо не знаєш, як реалізувати власний потенціал, конвертувати отримані знання у прибуток та правильно обрати життєвий шлях.

 

Розпочався захід вступним словом ідеолога події, футуропідприємця – Ірини Рубіс, яка в  свою чергу представила усім присутнім спікерів платформи: Мішу Миколишина (15 років, інженер-розробник), Михайла Литовченка (19 років, науковець), Ірину (15 років) та Іллю (13 років) Мельниченків (хоумскулери, мультиплікатори), Єлизавету Годовікову (15 років, винахідниця) та багато інших неймовірно здібних дітей. Формат заходу – натхненні виступи неординарних спікерів-підлітків, сесії запитань і відповідей, жваві панельні дискусії на гострі теми.

Ця конференція стала яскравою подією в житті ліцею і вмотивувала учнів вчитися та самовдосконалюватися.

Катя Пільгуй, 10-Г

 

 

 

Екскурсія до «АВК»

 

16 листопада 2017 року учні 11-а класу відвідали компанію «АВК» - один з найбільших українських виробників кондитерської продукції.

Прослухавши цікаву розповідь про історію заснування фабрики, учні переодягнулися у халати незвичного жовтого кольору і отримали спеціальне обладнання: приймач і навушники. Потім разом з куратором Слугіною Анжелікою Олександрівною відправилися на екскурсію до виробничих цехів, де мали можливість ознайомитися з виробництвом цукерок «Королівський Шарм» і «Труфальє». 

Найбільше враження справили величезні діжки з шоколадною пастою, кількість цукерок навкруги і неперевершені аромати улюблених солодощів. Дуже цікаво було спостерігати за механізованою обгорткою цукерок, яка досягала швидкості 700 одиниць за хвилину.

А на десерт ліцеїстів чекав приємний сюрприз: дегустація шоколадних виробів з різним вмістом, які щойно приготувалися величезними машинами. Хоча найчастіше такі екскурсії відвідують учні середньої школи, старшокласникам дуже сподобалося! Це можна було побачити на їх задоволених солодких посмішках.

Мироненко Катерина, 11-А

 

 

Щоб  бути  здоровим,  потрібні  власні  зусилля,  постійні  й  значні.

Замінити  їх не можна нічим.   (М. Амосов)

 

В рамках проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» у жовтні, 2017 року  бібліотекою медичного ліцею «Дніпро» було оформлено серію книжкових виставок: «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Наркоманія – це плаха», «Знайте правду про СНІД», «Раціональне харчування», «Здорова людина – здорове суспільство».

З метою оволодіння ліцеїстами основами здорового способу життя та навичками безпечної для здоров’я поведінки для учнів 9-А та 9-Б класів бібліотекою проведена інформаційна година «Молодь обирає здоровий спосіб життя» на базі кафедри Фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології Дніпропетровської медичної академії. Учні ліцею з зацікавленістю слухали розповідь кандидата медичних наук, доцента ДЗ «ДМА» Смирнової Олени Леонідівни про сукупність певних правил, виконання яких забезпечує гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. Олена Леонідівна зазначила, що з юнацьких років необхідно розвивати позитивні для здоров’я звички:  раціональний  розпорядок дня,  правильне харчування,  додержання оптимального рухового режиму, що в свою чергу дозволить  людині якомога довше залишатись бадьорою,  енергійною та здоровою.

Бібліотекар Олефір С.А.

 

 

XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

 

9 листопада, в День української писемності та мови, було проведено XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, який цьогоріч проходив у форматі міжнародного флешмобу. Мета цього заходу – не  перевірка знань з української мови, а єдність.

Відомо, що після першого радіодиктанту у 2000 році організатори отримали близько тисячі робіт, а торік їх надійшло уже понад 21 тисячу. Географія учасників також вийшла за межі України – торік організатори отримали радіодиктанти від учасників з Фінляндії, Італії, Великої Британії, Єгипту, Туреччини, Білорусі, Швеції, Португалії, Франції.

Сімнадцятий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, крім України, писали в Латвії, Литві, Португалії, Словаччині, Румунії, Казахстані, Китаї, Аргентині, США та Канаді. Цього року організатори події – Українське радіо – запросили до написання радіодиктанту посольства України за кордоном, іноземні дипломатичні представництва в Україні та міжнародні культурні інституції. Загалом було надіслано 35 запрошень.

Тож, рівно о 12-тій годині вихованці ліцею ввімкнули Перший канал Українського радіо в очікуванні радіодиктанту, який, до речі, читав доцент Київського університету ім. Б.Грінченка мовознавець Олександр Авраменко.

О 12:30 учні та навіть вчителі ліцею приступили до написання «Наших пісень» - саме таку назву мав диктант. За словами вихованців ліцею, це був не найлегший текст для написання, тож … є над чим працювати.

 

 

Підготовка до олімпіад на базі ДНУ імені Олеся Гончара

 

Учні медичного ліцею щоразу беруть участь в олімпіадах з профільних предметів, і цього року в них є чудова нагода отримати додаткові практичні знання та навички на базі хімічного та біолого-екологічного факультетів ДНУ імені Олеся Гончара. Це дуже цінний досвід, який, маємо надію, допоможе нашим вихованцям отримати якомога вищі результати на олімпіадах і в цьому навчальному році.

Так, за останні три роки в обласному етапі предметних олімпіад взяли участь 98 вихованців медичного ліцею, 78 з яких отримали призові місця. А до всеукраїнського етапу дійшли 10 ліцеїстів, і троє з них отримали перемогу.

На додаткових заняттях в ДНУ ліцеїсти вивчають органічну та фізичну хімію, а також ботаніку, фізіологію рослин, фізіологію людини, зоологію, імунологію, біохімію, молекулярну біологію, генетику, біотехнологію, мікробіологію, вірусологію, ембріологію, цитологію, гістологію, гідробіологію, мікологію, паразитологію.

Дякуємо деканам та викладачам біолого-екологічного і хімічного факультетів ДНУ імені Олеся Гончара, які дарують ліцеїстам можливість вдосконалити практичні вміння з біології та хімії та підвищити рівень знань з профільних предметів.

 

 

 

Біоквест: через пошук до майбутньої професії.

 

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара 31 жовтня 2017 року пройшов біологічний квест для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Дніпропетровської області.

Вперше такі інтелектуальні ігри-змагання факультет біології, екології та медицини ДНУ імені Олеся Гончара запропонував проводити 4 роки тому.  З того часу захід набув чималої популярності.  Цього року в ньому приймала участь 21 одна команда з різних шкіл Дніпропетровської області, серед яких були звичайно ж і вихованці медичного ліцею.

Студенти самі вигадували завдання і організовували конкурси на станціях. Вони, як і завжди, постаралися над створенням цього захоплюючого та пізнавального заходу. Завдання були дуже різноманітні, декількох рівней складності. Були навіть запитання з молекулярної біології, хімії. Що ми тільки не робили! Варили борщ, розбирали дуже цікаві малюнки. На жаль, через штормове попередження квест був проведений в одному з корпусів університету, але це не зіпсувало відчуття від нього.

Переможцями першого дня стала команда «Парацельс» медичного ліцею-інтернату «Дніпро» у складі Банника Владислава (11-А) – капітана команди, Лєфтерової Катерини (11-В), Мазуріної Марії (11-А), Єгорочкіної Валерії (9-А), Нечепоренко Дмитра (10-Г), Хохлова Ярослава (9-А), Золоєва Антона (11-В).

Вітаючи переможців, декан факультету біології, екології та медицини ДНУ, професор Олена Вікторівна Севериновська висловила сподівання, що учасники квесту незабаром стануть студентами Дніпропетровського національного університету: «Ми хочемо, щоб наші майбутні студенти познайомилися ближче з університетом, факультетом, викладачами та студентами, серйозно підійшли до вибору своєї професії, адже біологія досить багатогранна не тільки теоретична, але й прикладна наука. Важливо навчитись на практиці застосовувати свої знання, що забезпечить конкурентоспроможність на ринку праці. Саме на це спрямований наш захід, девіз якого: від теорії – до практики».

 Ярослав Хохлов,

9-А клас

 

24-тий День народження медичного ліцею

Вибори Президента ліцейської республіки

КЗО «Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро» цього року святкує свій 24-й День народження.  До Дня ліцею було приурочено дуже багато заходів: естафета мужності, конкурс пісні та строю, олімпійський тиждень (конкурс на кращу ранкову зарядку, тенісний турнір), конкурс плакатів з привітаннями до Дня ліцею, конкурс осінніх композицій «Дари осені». Переможці конкурсів були нагороджені медалями та дипломами, деякі учасники отримали почесні грамоти та призи.

Крім того, в житті ліцею відбулися цікаві та важливі зміни: 20 жовтня, вперше за історію існування ліцею, відбулися вибори Президента ліцейської республіки «Дніпро». 25 жовтня на урочистій лінійці було оголошено результати президентських перегонів, на яких привітали новообраного голову ліцейського самоврядування – Жбанчик Таїсію, ученицю 11-Б класу.

Маємо надію, що всі нововведення сприятимуть діалогу між вихованцями та адміністративно-педагогічним колективом ліцею, подальшому розвитку нашого навчального закладу, а також співпраці медичного ліцею з ДЗ «ДМА».

 

 

Відвідування театру опери та балету

 

 

12 жовтня ліцеїсти, їх куратори та інші співробітники ліцею відвідали сучасну виставу «Кармен». Театр пропонує глядацькій увазі балетну історію про фатальну пристрасть. Сюжет цей з категорії вічних, непідвладних часу.  Історія Кармен і Хосе цілком можливо уявити в сьогоднішніх реаліях. Стилістика вистави багатошарова. Переважає в ній жанр трилера, з його бурею почуттів, що не виключає елементів детектива, шоу, вар'єте. Хореографію відрізняє природний синтез класики, вільного танцю, модерну. Стилістика вистави багатошарова. Переважає в ній жанр трилера, з його бурею почуттів, що не виключає елементів детектива, шоу, вар'єте. Хореографію відрізняє природний синтез класики, вільного танцю, модерну.

Всі присутні отримали незабутні враження та ще раз «доторкнулися» до класики театру.

 

 

Заходи, приурочені до святкування «Дня Захисника Вітчизни» серед 11-х класів

 

За планом спочатку ліцеїсти продемонстрували свої навички шикування, рапорту, подачі команд і виконання елементів стройової підготовки класу на місці – повороти на місці та вміння перестроїтись в різні види строю.

Надалі вчителі фізичного виховання перевіряли стройовий крок в русі (весь клас) та виконання пісні під час стройового кроку на місці (весь клас).

За результатами оцінювання по п’ятибальній шкалі:

1)    командири навчальних класів (шикування, рапорт, подача команд та їх виконання) отримали:

І місце – Сігнаєвська Єлизавета, 11-В клас, 5 балів.

ІІ  місце – Банник Владислав, 11-А клас, 4 бали.

ІІІ місце – Милославський Леонід, 11-Б клас, 3 бали.

2)    За стройовий крок в русі класи отримали:

І місце – 11-Б клас, 5 балів.

І місце – 11-В клас, 5 балів.

ІІ місце – 11-А клас, 3 бали.

3)    Виконання пісні під час стройового кроку на місці.

І місце – 11-А клас, 5 балів.

ІІ місце – 11-Б, 4 бали.

ІІІ місце – 11-В, 4 бали.

Загальний результат:

І місце – 11-В клас, 14 балів.

ІІ місце – 11-А клас, 13 балів.

ІІІ місце – 11-Б, 12 балів.

Вітаємо переможців!

 

 

«Медичний форпост: героїзм військових медиків»

до Дня Захисника Вітчизни

 

В канун Дня захисника Вітчизни бібліотека ліцею організувала проведення інформаційної години «Медичний форпост: героїзм військових медиків» для  учнів 10-А класу.  Зазначений захід проводився фахівцями  Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів Кирила та Мефодія.

На заході панувало живе спілкування між усіма присутніми. Зокрема обговорювалися питання щодо ролі військової медицини в сучасних українських реаліях, пригадувались факти героїзму та самопожертви медиків та волонтерів які надавали медичну допомогу особливо на початку АТО, інформували,  які заклади освіти надають фах військового-медика.

Перегляд хроніки бойових дій  в зоні АТО та інтерактивна гра  імітували атмосферу реального бою, що давало змогу учням відчути та зрозуміти як-то надавати медичну допомогу в бойових умовах.

 Хто знає, може хтось із теперішніх учнів ліцею в подальшому пов’яже своє життя з військовою медициною та зробить значний внесок в її розвиток,

тому що медицина в Збройних силах є елементом соціальних гарантій, соціального захисту військовослужбовця, і найвища цінність в армії — не танки і не літаки, а військовослужбовці, які йдуть у бій.

Олефір С.А., бібліотекар ліцею

 

 

В гостях у ліцея Чабан Микола Петрович

 

До Дня Українського козацтва «Літературна вітальня» запросила до ліцею Чабана Миколу Петровича, заслуженого журналіста України, редактора письменника, літературознавця, краєзнавця, дослідника-пошуковця.

Варто навести слова М.П.Чабана, які стали своєрідним девізом його творчої діяльності: «Манкурти-власники зруйнували культурну і духовну скарбницю України, її незліченні багатства розкидали по всьому світові. Зібрати ці розсипи, повернути їм первісний вигляд – у цьому бачу своє призначення на цій землі». Він виріс справжнім патріотом своєї землі!

Микола Петрович розповів дуже багато цікавих фактів про життя Дмитра Яворницького, про історію України, поспілкувався з ліцеїстами.

Такий досвід був дуже цікавий та корисний, адже не кожного дня доводиться спілкуватися зі справжніми журналістами та щирими патріотами.

 

 

 

Тиждень хімії та біології

 

 

Цього року тиждень хімії та біології видався дуже насиченим та плідним. На його початку було проведено конференцію учнів 10-х класів медичного ліцею  «Нанохімія та нанотехнології»,  на яку завітав професор кафедри технології неорганічних сполук УДХТУ Верещак Віктор Григорович з лекцією «Нанотехнології – вчора, сьогодні, завтра».

«Людина прагне жити усе краще й краще. Для цього потрібно, щоб машини й механізми були надійними, створені матеріали й пристрої - безпечними, а методи лікування хвороб - ефективними. Щоб жити краще, потрібно мати не тільки глибокі знання, але й передові технології, що дозволяють створити досконалі пристрої, машини й механізми, функціональні мобільні телефони, швидкі й  надійні комп'ютери. Сьогодні з появленням нанотехнологій з'явилася впевненість, що такі машини будуть створені», - зазначує вчитель хімії Роман Олена Василівна.

Під час конференції ліцеїсти довідалися,  що таке нанонаука, яка роль хімії в нанонауці, чому наночастинки мають унікальні властивості, як вчені й технологи одержують наночастинки й створюють на їх основі нові матеріали й унікальне обладнання, які перспективи розвитку цієї області людського знання.

Теми доповідей:

1. Вступне слово (Роман Олена Василівна, вчитель хімії).

2. Нанотехнології – вчора, сьогодні, завтра (Верещак Віктор Григорович, доктор технічних наук,  професор кафедри технології неорганічних сполук УДХТУ).

3. Нанонаука й нанохімія (Сорокін Микита, Криворучко Марія - учні 10-А).

4. Методи синтезу й дослідження наночастинок (Бондар Анастасія, Кузьменко Дарина - учні 10-А).

5. Нанотехнології. Фундаментальні й прикладні дослідження: зв'язок нанонауки й нанотехнології (Пятигорська Ольга, учениця 10-Б).

6. Карбонові наноматеріали (Білодід Владислав, учень 10-Б).

7. Наноматеріали для енергетики (Свириденко Марія, учениця 10-В).

8. Нанотехнології в медицині (Шенкуніс Даніїл, учень 10-В).

9. Нанокатапіз (Морозова Олександра, Долинін Єгор - учні 10-Г).

10. Нанотехнології та навколишнє середовище (Віхров Гліб, учень 10-Г).

Крім цього було проведено цікаву гру в 9х класах «Клуб знавців хімії». Дуже цікаві практичні завдання, конкурс дослідів, безліч питань з хімії. Діти з користю провели час та отримали багато вражень. До Всесвітнього дня тварин оформлено стенд.

Клюс Наталя Анатоліївна провела для учнів 10-х та 11-х класів інтелектуальну вікторину «Біологія та світ», а Мошкіна Ірина Станіславівна в 10-В – інтелектуальну вікторину «У світі цікавих рослин».

І на завершення методичного тижня до ліцею Машкіна Тетяна Володимирівна запросила Дніпропетровський зооцентр з виставкою екзотичних тварин. Ліцеїсти мали змогу потримати в руках рептилій, пухнастих гризунів, їжачка, тощо.

Такі методичні тижні дуже подобаються і дітям, і вчителям, які їх планують та проводять, тому що вони поєднують в собі і перевірку знань, і цікаві конкурси, і дух змагання та здорової конкуренції, і позитивні емоції.

 

День миру

Кожного року 21 вересня у всьому світі відзначається День Миру. Щороку в цей день люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі.

Як і зазвичай, ліцеїсти підготували дуже красиві та творчі плакати до свята.

 

 

Олімпійський тиждень

 

14-15 вересня в ліцеї було проведено Олімпійський тиждень. Вранці відбувся конкурс на ранкову зарядку серед класів ліцею. І місце розділили 10-А та 11-Б класи. На ІІ місці 10-Б, а ІІІ місце посів 11-В. Було оцінено дисципліну, якість виконання та наявність музичного супроводу.

14 та 15 вересня провели змагання з настільного тенісу серед класів ліцею. Серед хлопців І місце посів Шенкуніс Данііл з 10-В класу (16 перемог), ІІ місце – Данілевський Владислав з 9-А класу (15 перемог), а ІІІ місце розділили Милославський Леонід та Сабсай Ілля з 11-Б класу (13 перемог в кожного).

За загальними підсумками серед хлопців та дівчат переможцями стали:

І місце – 11-Б, ІІ місце – 11-В, ІІІ місце – 11-А, ІV місце – 10-В, 10-Г, V місце – 10-А, VI місце – 9-Б, VII місце – 9-А, VIII місце – 10-Б.

Вітаємо переможців!

 

 

1 вересня - День знань!

 

Двері ліцею знов відкриті і чекають учнів на перший тематичний урок навчального 2017-2018 року «Європейське майбутнє України» для 9-10 класів та «Європа – цивілізаційний вибір України» для 11 класу. Така тема є дуже актуальною на сьогоднішній день, тому що з літа 2017 року кордони ЄС для України відкриті, але щоб подорожувати Європою, слід бути обізнаним та розуміти, що таке Євросоюз, які держави входять до його складу, яка валюта та мова в цих державах, тощо. Кожен повинен пам’ятати, що настав час, коли все залежить від спільної взаємодії та співпраці громадян нашої держави.

Ці уроки провели учні 11-А класу Мироненко Катерина, Петрова Діана, Постовой Славік, Коваль Анастасія, Дустьяр Софія, Баранець Ольга. Заняття були дуже цікавими та пізнавальними. Ліцеїсти гідно впоралися зі своєю задачею!

 

 

Посвята в ліцеїсти

 

31 серпня на Площі урочистих подій в Дніпропетровській медичній академії та Дніпропетровському обласному медичному ліцеї-інтернаті «Дніпро» відбулося традиційне хвилююче свято – урочиста посвята у студенти та ліцеїсти.

В останній день літа на квітучому, барвистому подвір’ї медичної академії біля пам’ятника медикам-воїнам вистроїлися студенти та ліцеїсти, їх батьки та друзі. Вітання, обійми, фотографування. У піднесеному настрої керівництво ДЗ «ДМА», викладачі та почесні гості свята привітали всіх присутніх та урочисто оголосили про початок нового навчального року.

Звучить Гімн України. Слово надається ректору ДЗ «ДМА», Перцевій Тетяні Олексіївні, яка щиро привітала студентів академії та ліцеїстів, а також їх батьків з доленосною подією у житті.

Професор Перцева Т.О. запросила театралізований гурток – «Гіппократа та його учнів». Він проголошує Звучить студентський гімн «Гаудеамус».

Ректор вручає традиційну символіку знань та студентського життя – білосніжні халати, шапочки, ключ знань, студентський квіток та залікову книжку першокурсникам, серед яких і наша найкраща випускниця Безгинова Єлизавета.

На урочистому святі були присутні Доброгорський О.В., Заступник голови обласної ради по виконавчому апарату, начальник управління правового забезпечення діяльності ради, Євгенія Дитятковська, депутат міської ради, доктор медичних наук, головний алерголог Дніпра, завідувач кафедри ортопедії і травматології Дніпропетровської державної медичної академії, професор, доктор медичних наук Лоскутов А.Є.

На завершення урочистої посвяти першокурсники  прикрасили квітами підніжжя пам’ятника воїнам-медикам, традиційно віддавши данину пам’яті героям Другої світової війни. Вшанували хвилиною мовчання пам’ять українських воїнів і мирних жителів, які віддали своє життя за свободу, територіальну цілісність і незалежність нашої держави.

Слава Україні! – Героям слава!

 

 

 

Виробнича практика ліцеїстів

 

29 травня 2017 року розпочалася літня виробнича практика учнів 10-х класів медичного ліцею. Ліцеїсти пройшли інструктаж з правил поведінки в медичних закладах та відправилися на екскурсію по території обласної медичної лікарні імені Мечникова, яку провів Полушкін П.М., кандидат медичних наук, доцент ДНУ імені О.Гончара, учитель спеціальності «Молодша медична сестра з догляду за хворими».

Наступного дня учнів ознайомили з методикою проведення лапароскопічних операцій по видаленню жовчного міхура та операцією по заміні колінного суглобу.

31 травня в ліцеї Роман О.В., викладач хімії, та Машкіна Т.В., викладач біології, провели лабораторний практикум: препарували коропову рибу та визначали жорсткість води.

1 червня відбулася екскурсія до дитячої лікарні №5, де ліцеїсти мали змогу відвідати фізіотерапевтичне відділення, спостерігали за роботою судинних хірургів та діагностикою мозку.

6 червня діти навідалися до бароцентру та ГБО, ознайомилися з приладами магнітного, електричного та теплового лікування, обговорювали характеристики різних приладів, таких як «Вулкан», УВЧ, лазери, тощо.

8 червня ліцеїсти були в госпіталі ветеранів війни, де вчилися робити різні види уколів, заправляти системи, ставити крапельниці, самостійно вимірювали тиск під наглядом медсестри ліцею Опанасенко К.І.

Крім цього учні спостерігали, як роблять ЕКГ, знайомилися з структурою неврологічного відділення госпіталю ветеранів війни, де ліцеїсти самостійно проводили тест.

13 червня діти працювали разом з ЛОРом, допомогаючи з проведенням огляду пацієнтів з типовими приладами, а 14 червня ознайомилися з кабінетом уролога, обговорювали різні види катетерів.

Наприкінці практики ближче дізналися про роботу офтальмолога, мали змогу потримати в руках прилади для первірки зору.

Такий досвід безцінний для кожного з учнів ліцею.

 

 

 

Свято останнього дзвоника

 

 

26 травня 2017 року в стінах медичного ліцею пролунав останній дзвоник. Це душевне щорічне свято великої ліцейської сім’ї – вчителів, батьків та учнів. Як завжди, все відбувалося на Площі Урочистих подій біля морфологічного корпусу медичної академії. Всі присутні чекали на хвилюючу мить – святкову лінійку, яка традиційно розпочалася з Гімну України. Біля державного прапору несли почесну варту учні 9-х та 10-х класів. Від учнів та їх батьків лунали зворушливі прощальні слова подяки педагогічному колективу та в.о.директора ліцею Апоненко Інні Миколаївні. Учні співали пісні, читали вірші, танцювали, демонструючи все більше своїх талантів.

Ведучі лінійки, учні 11-х класів, Безгинова Єлизавета, Яковенко Олександр, Антонюк Костянтин, Єгорова Карина закликали вшанувати хвилиною мовчання пам’ять українських воїнів та мирних жителів, які віддали своє життя за свободу та територіальну цілісність нашої держави. Випускники ліцею Каленюк Віталій та Зайченко Анастасія традиційно поклали квіти до пам’ятника воїнам-медикам.

Випускників привітали ректор ДМА Перцева Тетяна Олексіївна та Доброгорський О.В., заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник управління правового забезпечення діяльності ради, які побажали випускникам наснаги і наполегливості у досягненні нових вершин, а також щастя та успіхів.

З вітальним словом до випускників та їх батьків звернулася в.о. директора ліцею, кандидат філологічних наук, Апоненко Інна Миколаївна. Вона побажала випускникам перемог в майбутньому та успіхів у навчанні і житті. Інна Миколаївна та заступник директора з навчальної роботи Бессонова Інна Євгенівна з гордістю оголосили підсумки 2016-2017 навчального року, бо нам дійсно є чим пишатися. Грамоти отримали 19 учнів ліцею за перемоги в олімпіадах та конкурсі-захисті наукових робіт учнів-членів МАН обласного та Всеукраїнського рівнів. Також було оголошено подяку всім учням і батьківським комітетам, які протягом навчального року брали активну участь у житті ліцею. За наказом №247/0/212-17 від 20.04.2017р. вручені грамоти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації учителям ліцею за підготовку призерів олімпіад: Журавель Т.О., Фроніній А.С., Роман О.В., Клюс Н.А., Катуновій С.О., Шульженко Н.М., Валявській Н.Г.

На завершення урочистої лінійки пролунав традиційний останній дзвоник, який давали золота медалістка Безгинова Єлизавета та випускник ліцею Антонюк Костянтин.

Наприкінці свята випускники закружилися у зворушливому вальсі, а в небо полетіли яскраві, кольорові повітряні кульки. З цієї мити у «вчорашніх» ліцеїстів починається нове, доросле життя. Побажаємо їм успіхів та здійснення всього задуманого.

 

 

День Європи в Україні

 

Кожну третю суботу травня в Україні відзначається День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС. У цей день відбувається багато цікавих та пізнавальних розважальних заходів в усіх містах України.

Михайличенко А.Є., учитель історії, провів вікторину до Дня Європи, яка складалася з декількох раундів: географічного, історичного, літературного, мистецтвознавчого та винахідницького.

Крім цього, Артем Євгенійович організував дуже цікаву та пізнавальну екскурсію історичними містами Дніпра, яка розпочалася з Соборної площі. Учні почули про Катеринослав на Дніпрі та Кільчені, Преображенський собор, пам’ятник Катерині, дізналися про історію лікарні імені Мечникова та історичного музею, роздивилися половецьких баб.

У парку імені Т.Г.Шевченка діти познайомилися з історією сучасного Палацу студентів. Не менш цікавою була розповідь Артема Євгенійовича про Монастирський острів, яка супроводжувалася фактами, про які діти і гадки не мали.

Наприкінці цієї екскурсії учитель історії провів опитування, до якого в якості заохочення підготував солодкі призи. В учнів була добра нагода дізнатися щось нове, а також згадати вивчений матеріал. Такі заходи  дуже до вподоби нашим ліцеїстам.

 

 

Урочиста лінійка з вручення грамот та дипломів

переможцям та учасникам інтелектуальних ігор 2016-2017 рр.

 

 

 

Цього року в інтелектуальних змаганнях брали участь 105 ліцеїстів.

В міжнародній природознавчій грі «Геліантус» всього взяло участь 74 учня ліцею, які отримали:

·        Диплом І ступеня – 15 учнів;

·        Диплом ІІ ступеня – 18 учнів;

·        Диплом ІІІ ступеня – 15 учнів;

·        Грамоти – 13 учнів;

·        Сертифікат учасника – 13 учнів.

У всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» брали участь 39 учнів ліцею, які отримали:

·        Диплом І ступеня – 8 учнів;

·        Диплом ІІ ступеня – 10 учнів;

·        Диплом ІІІ ступеня – 12 учнів;

·        Сертифікат учасника – 9 учнів.

У всеукраїнській грі з англійської мови «PUZZLE» брали участь 63 учня ліцею, які отримали:

·        Диплом І ступеня – 1 учень;

·        Диплом ІІ ступеня – 6 учнів;

·        Диплом ІІІ ступеня – 6 учнів;

·        Сертифікат учасника – 50 учнів;

У міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» брав участь 31 учень ліцею:

·        Відмінний результат – 2 учні;

·        Добрій результат – 14 учнів;

·        Сертифікат учасника – 15 учнів.

 

 

19 травня відбулося урочисте нагородження ліцеїстів. Адміністрація ліцею привітала учнів з їх досягненнями, а в.о.директора ліцею вручила заслужені нагороди. Так тримати!

Пишаємося нашими ліцеїстами!

 

 

День вишиванки в медичному ліцеї «Дніпро»

 

Вишиванка – твій генетичний код.

 

День Вишиванки в Україні цього року припадає на 18 травня. Свято призване популяризувати українську культуру та традиції. Треба відмітити, що масштаби поширення традиції вдягатися в цей день у вишиванки вражають, не дивлячись на те, що свято досить нове. В деяких містах організують марші у вишиванках, конкурси на кращу вишиванку.

Українська вишиванка відома на весь світ, тому іноді навіть за кордоном у цей день люди вбираються у вишиванки, фотографуються та викладають в мережу Інтернет.

Сьогодні елементи української вишивки використовують у своїх колекціях відомі дома моди та модельєри: Жан-Поль Готьє,  Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana. А в 2015-му році американський Vogue назвав українську вишиванку трендом сезону.

Сучасні зірки шоу-бізнеса: Мадонна, Міла Куніс, Сандра Буллок тощо - також в захваті від українських вишиванок.

Зараз українці одягають вишиванки не лише в цей день, а й на День Незалежності, День Конституції, День Прапора, Пасху, Різдво.

Ліцеїсти також не оминули це яскраве свято. Всі ліцеїсти, які прийшли до ліцею у вишиванках, отримали безліч компліментів щодо свого вбрання. Деякі вчителі також підтримали цей чудовий флешмоб: викладач англійської мови Кривонос Ірина Анатоліївна та викладач інформатики Соколова Наталя Олегівна.

 

 

Міжнародний День Матері

 

Люба матусю, бабусенько мила,

Спасибі велике, що Ви нас зростили,

Що ви нас любили, усім помагали,

Молились за нас, добра нам бажали.

За руки робочі, за хліб на столі

Спасибі Вам, рідні, уклін до землі.

За ваше добро і турботу про нас,

Сьогодні ми щиро вітаємо Вас.

У травні в Україні відзначають кілька поважливих і відомих свят. Але безперечно, День матері та День сім’ї – найбільш зворушливі для кожного серця, тому що кожен з нас з дитинства несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами.

Кожного року в другу неділю травня весь світ відзначає День матері, а 15 травня відзначається Міжнародний День сім’ї. 

13 травня 2017 року в гуртожитку проводилася святково-пізнавальна програма «Щаслива родина - міцна Україна!», яка пропагувала молоді цінності сімейного життя, відповідального батьківства, ролі матері в родині. Відбулася щира розмова про любов і долю, про найважливіше у житті кожної людини: сім’ю, родину. Було про що поговорити, було чим поділитися один одному.

Під час заходу вихованці познайомилися з витоками виникнення свята, дізналися про сучасні сімейні традиції та культурні традиції предків.

Скільки теплих слів було сказано про маму, про її щире серце, про її безмежну любов! Вихованці дуже творчо підійшли до свята.

З ніжністю, теплотою, любов’ю учні розповіли про своїх матерів та бабусь, провели гру «Чи знаєш ти свою маму?», склали квітку любові до матері, створили герб своєї сім’ї, генеалогічне дерево родини, читали вірші, присвячені мамі, а ще приготували в подарунок своїм мамам листівки, зроблені власноруч, в яких розповідали про свою любов до єдиних найдорожчих і найкращих мам у світі!

Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її любов супроводжує дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського.

День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за все, що вони для нас зробили, за їх самопожертву та любов. Родина - це місце та умова постійної реалізації власного досвіду, знань, без яких не можлива наступність поколінь.

Коли станете дорослими, не забувайте рідний дім, батьків, які робили і роблять усе для того, щоб ви виросли справжніми людьми. Любіть рідний край, землю, захищайте її, будьте патріотами нашої рідної держави - України.

Нехай весняне свято розморозить нас, об’єднає і згуртує! Щастя, здоров’я всім Вам дорогі Матері!

Коврига Л.Д., вихователь гуртожитку

 

 

Літературно-музична композиція «Полум'я пам'яті в наших серцях»,

присвячена Дню пам΄яті та примирення та

72-й річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні

 

 

 

13 травня учні 10-А класу виступили з дуже зворушливою літературно-музичною композицією, присвяченою Дню пам΄яті та примирення та 72-й річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні.

Ведучі Петрова Діана, Кірсанова Дар΄я, Мельникова Марія, Жекова Ангеліна почали розповідь з нагадування про червень 1941-го, коли минали останні дні мирного життя…

Такою все дышало тишиной,

Что вся земля еще спала, казалось.

Кто знал, что между миром и войной

Всего каких-то 5 минут осталось.

Під «Вальс фронтової сестри» на сцені танцюють 3 пари у вбранні 40-х років. Глядачі поринають в один з випускних вечорів. Танок перериває пісня «Священная война». Лунають тривожні слова Ю.Левітана про початок війни… Учні читають вірш Булата Окуджави «Ах, война, что ж ты сделала, подлая».

З 13 серпня по 18 жовтня 1941 року німецько-фашистські загарбники окупували всю Дніпропетровську область. Ліцеїсти знайшли в бібліотеці щоденник сучасниці тієї страшної події нашої землячки Галини Андрусенко,  яка залишила свої спогади про війну. Коли почалася війна, дівчинці було всього 17 років, вона мріяла стати журналісткою. Готуючись до свята Перемоги, учні 10-А класу побували біля пам΄ятника хороброї підпільниці, вшанували її пам΄ять, поклавши квіти. Марія та Анна познайомили нас з декількома фрагментами з нотаток Галини – справжнього історичного джерела.

 

Потім весь клас під супровід кадрів із документального фільма про війну дуже емоційно та виразно читав вірш К.Сімонова «Сын артиллериста». Мало кому з присутніх вдалося стримати сльози…

25 жовтня 1943 року місто Дніпропетровськ було визволено. Але ще 4 місяці на території області тривали запеклі бої. 10 березня 1944 року почався стрімкий наступ, під час якого було визволено всю територію Дніпропетровської області.

 

Без малого четыре года

Гремела грозная война.

И вновь воскресшая природа

Живого трепета полна.

Еще горячкой боя сердце билось,

А в мир уже вступала тишина,

Как будто время здесь остановилось,

Не веря вдруг, что кончилась война.

 

Лунає сповіщення Ю.Левітана про завершення війни. Всі присутні в залі схилили голови перед світлою пам΄яттю тих, хто віддав своє життя. Хвилина мовчання...

Сьогодні ми відзначаємо 72-гу річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Українські герої, захищаючи Батьківщину, перемагали у запекліших битвах, мерзли в окопах, підіймалися в атаку, падали поранені ворожими кулями, ховали друзів, проте знову йшли вперед до Перемоги!

Низький уклін Всім воїнам, що захищали і захищають рідні кордони сьогодні!

 

 

 

Конференція, присвячена дню вшанування пам’яті Чорнобильскої трагедії

 

 

 

26 квітня 2017 року минув 31 рік з тієї фатальної ночі, коли в невеликому українському містечку сталася аварія, що потрясла весь світ і в наше життя увірвалося це лячне і моторошне слово «Чорнобиль». Тоді народи Землі відчули на собі всю силу "мирного атома", який розметав радіацію на багато тисяч квадратних кілометрів.

До цієї дати учні 10 Г класу Биданцева Валерія, Коваль Анна та Єханін Микита підготували змістовну доповідь, яка допомогла всім ліцеїстам згадати ту моторошну подію та ще раз замислитися над страшною трагедією в Прип'яті. Загинула неймовірна кількість ліквідаторів цієї аварії, безліч залишилися інвалідами, бо отримали серйозну дозу опромінення. Після катастрофи збільшилася кількість вроджених патологій, а також збільшився рівень дитячої смертності. Минуло більше 30-ти років, а ми все ще переживаємо наслідки трагедії на ЧАЕС.

Наприкінці конференції діти та вчителі вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

 

 

Великодній ярмарок

 

 

 

12 квітня, напередодні Великодня, учні медичного ліцею організували благодійний ярмарок, кошти з якого, а це 5578 гривень, підуть на допомогу нашим захисникам – бійцям АТО. Найбільшу суму вдалося зібрати учням 9 А класу.

На виставлених у холі ліцею столах було безліч цікавих святкових композицій, писанок, мотанок, патріотичних прикрас, великодніх кроликів, зроблених ліцеїстами власноруч тощо. Батьки допомогли дітям підготувати продовольчі товари: тістечка, печиво, великодні паски, кекси, млинці, еклери, розфарбовані пряники з візерунками.

Активну участь у ярмарку брали учні ліцею, вчителі та адміністрація, купуючи ласощі та вподобані вироби на пам΄ять.

Дар'я Федоріщева, учениця 10 Б класу, взяла інтерв'ю у деяких учасників заходу для ліцейських новин «DOMLI NEWS».

На лінійці було підведено підсумки заходу. Всі класи отримали подяки за активну участь в ярмарку, а грамотами нагороджені:

9 А – за оригінальну великодню композицію;

11 А – за кращі великодні страви.

Подібний захід проводився вперше за всю історію ліцею, тому це був дуже цікавий, незвичайний, проте вдалий досвід. Сподіваємося зробити його нашою доброю традицією!

 

 

Участь у Всеукраїнській акції зі збору та переробки кришечок-закруток

 

Благодійний фонд ОВЕС запроваджує всеукраїнську акцію зі збору та переробки пластикових пляшок та окремо кришечок-закруток для протезування воїнів АТО. Пластикові пляшки та кришки, вироблені з різних видів пластику, дробляться в гранули і використовуються як сировина або продаються, а кошти спрямовуються на протез для конкретного бійця. Дана акція водночас вирішує дві проблеми - екологічну та соціальну.

Медичний ліцей вже не перший рік бере участь у цій благородній акції, а цього року навіть отримав відзнаку.

 

 

Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова

 

 

 

7 квітня відбулася екскурсія у виставковий комплекс Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова. Завідуючий навчально-виставковим комплексом Мойса Віктор Васильович провів цікаву лекцію для учнів 9-А класу, демонструючи великомасштабну експозицію космічної техніки і високих технологій.

На початку бесіди Віктор Васильович ознайомив діцеїстів з основними задачами та цілями аерокосмічного центру: виявлення, об'єднання і підтримка обдарованої молоді; розвиток у студентів, аспірантів і молодих вчених інтересу до дослідницької діяльності в області космонавтики, космічної освіти, а також в інших галузях науки і техніки, безпосередньо пов'язаних з космосом; сприяння подальшому впровадженню результатів наукових досліджень молоді в конструкторські і технологічні розробки і розвиток системи підготовки фахівців в аерокосмічній галузі; ефективна реалізація державної політики в області ракетно-космічного виробництва в умовах ринкових перетворень, використання національної космічної інфраструктури для реалізації Державної програми аерокосмічної освіти молоді України.

Після невеликого вступу завідуючий навчального-виставочного комплексу провів цікаву та пізнавальну екскурсію по залах, де експонуються:

• галерея портретів відомих людей, що стояли у джерел освоєння космосу, та провідних спеціалістів ДП "КБ “Південне” ім.М.К.Янгеля", ВО “ПМЗ” та ін.;

• зразки космічних апаратів у натуральну величину від найперших до унікальних багатофункціональних, призначених для моніторингу Землі, виготовлених на ВО “ПМЗ” і розроблених у КБ “Південне”;

• космічні ракетоносії цивільного та військового призначення;

• фрагменти і деталі виробів ракетно-космічної техніки;

• експозиції, присвячені життєдіяльності головного конструктора КБ «Південне» М.К.Янгеля і генерального директора ВО “ПМЗ” О.М.Макарова.

 

 

Після екскурсії учні мали змогу роздивитися найбільш цікаві експонати, сфотографуватися з ними, задати питання, які їх зацікавили. Цей похід запалив вогник інтересу не тільки у хлопців, але й у дівчат. Для школярів в центрі організовані і працюють Аерокосмічні класи, в яких учні 9-11 класів середніх загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і гімназій одержують спеціальні знання з фізики, астрономії, про сучасний стан та перспективи розвитку авіації і космонавтики.

Велика увага в Центрі приділяється комп’ютерній підготовці школярів. Для учнів 8-9 класів працюють аерокосмічні гуртки з поглибленим вивченням інформатики. Учні 10-11 класів середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, студенти 1-3 курсів вищих навчальних закладів мають можливість одержати професійну підготовку за фахом “Оператор комп’ютерного набору ПЕОМ” (ліцензія Міністерства освіти і науки України).

 

 Криворучко Марія 9-А клас

 

Тиждень здоров΄я

 

7 квітня – Всесвітній день здоров΄я. Як то кажуть: «Буде здоров’я, а решта доповниться». І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжній скарб, який, на жаль, ми не достатньо цінуємо. Саме тому до дня здоров΄я в 9-х та 10-х класах було проведено спортивні змагання.

9-ті класи приймали участь у таких конкурсах, як набивання волана та тенісної кульки, кидки баскетбольного м΄яча в кільце, стрибки на скакалці. Перемогу отримав 9-А клас. Потім було проведено естафету: ведення баскетбольного м΄яча, біг зі стрибками на скакалці, перенесення кульки на тенісній ракетці, ведення баскетбольного м΄яча, перенесення волана на ракетці, в якій перемога дісталася також 9-А класу.

 

 

10-ті класи змагалися з волейболу:

1 місце посів 10 Г клас (в особистій зустрічі з 10 В класом);

2 місце – 10 В клас;

3 місце – 10 Б клас (в особистій зустрічі з 10 А);

4 місце – 10 А клас;

5 місце – 10 Д клас.

Треба відзначити, що всі учні дуже активно, з великою зацікавленістю та азартом брали участь у змаганнях і дуже хвилювалися за результат. На лінійці учасники змагань були нагороджені грамотами.

 

 

Змагання на кращу ранкову зарядку стало апогеєм тижня. Деякі класи навіть підібрали цікавий музичний супровід.

І місце посіли: 9 А (провела Гутіна Світлана), 10 В (Дубовик Анна);

ІІ місце – 10 Г (Коваль Анна), 10 Д (Пєнзєва Анастасія), 11 А (Василенко Анатолій);

ІІІ місце – 10 А (Банник Владислав) та 11Б (Сергєєв Андрій).

ІV місце – 9 Б (Ярина Таїсія) та 10 Б (Кошовий Станіслав).

Всі молодці!

 

 

 

«Безіменна зірка» в Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка

 

6 квітня учні ліцею відвідали театр імені Т.Г.Шевченка. Цього разу дивилися романтичну комедію на дві дії «Безіменна зірка» М.Себастьяна, відомого румунського письменника і драматурга, творчість якого цінується публікою й професіоналами театру за наявну у ній власну тему й впізнавану інтонацію.

У ролях: заслужений артист України Н.Тафі; артисти С.Винокуров, А.Чорнодуб, В.Головко, В. Бабич, В.Олійник, Г.Самара, В.Петрушко, С.Сушко, С.Гордельянов, Д.Прищепо, Яна Григоришина, В.Носко, Я.Безкоровайний та артисти балету.

Гірка іронія «Безіменної зірки» через взаємини персонажів, осяяна духовністю й коханням, залишила глядачам відчуття близької радості та невловимої мрії.

 

 

 

Зустріч з випускником

 

 

 

4 квітня до стін Alma mater завітав випускник 2006 року Іван Урсул, щоб розповісти нам, цьогорічним випускникам, що таке бути студентом медичної академії. У 2012 році він закінчив Дніпропетровську медичну академію, після цього 2 роки навчався в інтернатурі. Три роки працював у лікарні в селі Вербки Павлоградського району. На сьогоднішній день Іван працює у складі медичної комісії Соборного районного військового комісаріату.

Іван має досвід у навчанні і роботі в галузі медицини, тому нам було дуже корисно отримати декілька порад та дізнатися про особливості навчання.

Іван порівняв розвиток людини з теорією систематичної помилки вцілілого, яку запропонував австрійський статистик Абрахам Вальд: пошкоджені частини літака не повинні бути об’єктами, які треба додатково бронювати, адже в захисті потребують саме ті ділянки, що лишились неушкодженими, бо ніхто не знає, до чого призведе пошкодження вцілілих фрагментів літака. Так і людина: не маючи в якихось галузях достатніх знань, не зможе вдало працювати у сфері медичного обслуговування. Адже педіатрія тісно пов΄язана, наприклад, з кардіологією, яка у свою чергу, не може існувати без хірургії тощо.

«Ви зможете отримати лише ті знання, які самі зможете увібрати, вирвати власноруч», - казав  він з настановою усім нам, аргументуючи це тим, що в вищих навчальних закладах є інформація, але лише від нас залежить, чи засвоїмо ми її.

 

 

Іван з радістю відповів на всі запитання. Від нього дізналися про КРОКи, складні тестування, що складаються 3 рази за увесь період навчання. Проте незважаючи на важливість цього тесту, Іван з посмішкою казав: «Так, тести є тести, але у медичній практиці вони мені ще жодного разу у пригоді не стали».

Я гадаю, що кожен із нас узяв щось для себе з цієї зустрічі: хтось, можливо, ще раз задумається щодо вибору майбутньої професії, хтось – остаточно обере медакадемію, щоб навчатися, а потім рятувати життя людей.

Впевнена, що це не остання зустріч з випускниками, де вони мають змогу поділитися власним досвідом з ліцеїстами, адже  «Досвід - одкровення, в світлі якого ми відрікаємося від помилок юності заради помилок зрілості».

 Підготувала учениця 11-Б класу  ЗАЙЧЕНКО АНАСТАСІЯ

 

 

Участь ліцеїстів в IV етапi Всеукраїнських учнiвських олiмпiад

з хімії та біології у 2016/2017 навчальному роцi.

 

26 березня в Палаці учнівської молоді м.Луцька було урочисто відкрито фінал тридцять восьмої Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. 120 учасників, 32 керівники команд, 45 членів фахового журі та численні гості.

Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, привітала учасників змагань та побажала їм плідної праці, успіху, а також не сумувати, якщо удача цього разу посміхнеться комусь іншому, адже сама участь у заключному етапі засвідчує, що тут зібралися кращі з кожного регіону, а це вже своєрідна перемога. Андрій Киця, заступник луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міськради, також підбадьорив учасників. Ректор Волинського інституту післядипломної освіти Петро Олешко закликав учасників олімпіади до чесних змагань. Голова фахового журі Наталія Скрипник, заступник директора НДЦ «Інститут біології та медицини» КНУ ім.Т.Шевченка, зачитала присягу членів журі.

На сцені Палацу учнівської молоді виступали талановиті та яскраві художні колективи. Окрім змагань, юних біологів чекали різноманітні екскурсії Луцьком і Волинню та зустрічі з цікавими людьми.

Проте найголовніше, про що хотілося б сказати, - це результат нашого вихованця Постового В΄ячеслава (10 А), який посів ІІІ призове місце! Вітаємо та пишаємося!

 ***

26 березня у залі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбулося урочисте відкриття IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії за участю Оксани Палійчук, директора Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, кандидата педагогічних наук, доцента, голови оргкомітету; Наталії Черепіної, методиста Інституту модернізації та змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Григорія Біляніна, директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Степана Мельничука, ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Тараса Бойчука, ректора вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».

На відкритті олімпіади були також присутні поважні професори, доктори хімічних наук, які виростили не одну плеяду хіміків, знаних у всьому світі: Олександр Лявинець, Ярема Тевтуль, Олег Панчук.  Вони привітали учасників з початком інтелектуальних змагань та побажали їм успіхів та високих досягнень, наголосивши на тому, що потрібно бути впевненим у собі та нічого не боятися – і тоді все вийде.

27 березня 2017 року пройшов перший день олімпіади для учасників та керівників команд. Після обідньої перерви відбулися екскурсії на хімічний завод та Музей авіації та космонавтики.

28 березня 2017 року на базі Чернівецького професійно-технічного училища №8 відбулося виконання ІІ теоретичного туру олімпіади. Після цього керівники команд зібралися для розбору та аналізу завдань. Наші ліцеїсти побували на Чернівецькому машинобудівному заводі.

29 березня 2017 року на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося виконання практичного туру олімпіади. Учителі хімії мали змогу відвідати семінар «Практичні методи викладання хімії в школі», який провела Березан Ольга Веніамінівна, член журі олімпіади, учитель Нововолинського обласного ліцею-інтернату Волинської області, кандидат педагогічних наук, автор посібників та підручників з хімії.

30 березня 2017 року було розглянуто апеляції щодо оцінювання виконаних завдань теоретичних турів ІV етапу LIV Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. У вільний час для учасників олімпіади було організовано пішохідну прогулянку Чернівцями з відвідуванням Чернівецької обласної філармонії.

31 березня, в ошатній залі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбулося урочисте закриття IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

У рамках урочистого закриття відбулося нагородження учасників олімпіади дипломами Міністерства  освіти і науки України та цінними подарунками від Департаменту освіти  і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Від медичного ліцею в олімпіаді брали участь Мельникова Марія, учениця 10 А класу, та Іванченко Костянтин з 11 А. Призових місць вони не отримали, проте головне – це участь у заході такого високого рівня. Пишаємося!

 

 

 

 

Знайомство з Лесею Степовичкою

 

 

25 березня 2017 року учні 10-В класу разом з куратором Катуновою Світланою Олександрівною, вчителем української мови та літератури, відвідали обласну бібліотеку для дітей, де познайомилися з поетесою рідного краю Лесею Степовичкою. Організаторами цієї зустрічі були працівники бібліотеки медичного ліцею Олефір Світлана Андріївна та Олефір Галина Іванівна.

На зустрічі Леся розповідала про своє життя та випробування, які їй підготувала доля, про історію написання своїх творів.

Також працівники бібліотеки показали нам відеопроекти про Лесю Степовичку та її твори. Ми переконались, що Олександра Несторівна - талановита поетеса, перекладач та просто життєрадісна жінка, яку було цікаво послухати та разом з нею знову пережити деякі сторінки її життя.

Наприкінці нашої зустрічі Леся Степовичка продекламувала декілька своїх віршів. Після цього кожен з нас мав змогу придбати збірки її творів та взяти автограф у поетеси.

Леся Степовичка не могла не вразити своєю особистістю. Такі приємні миті нашого життя закарбовуються в пам’яті надовго!

 

Циганкова Світлана, 10-В клас

 

 

Участь у конференції

 

 

 

16 березня шестеро ліцеїстів:  Лебедь Платон (9 Б), Ніколенко Анна (10 А), Биданцева Валерія (10 Г), Жбанчик Таїсія (10 Д), Смірнова Катерина (10 Д), Летичевська Єлизавета (11 Б) брали участь у науково-студентській конференції «Екологія. Здоровий спосіб життя», яка відбулася на базі ДЗ «ДМА».

Учні підготували виступи за темами «The Impact of Noise on the Human”, “The Pollution Problem of the Dnipro River”, “Disappearing species of plants in our region”, “Hippotherapy”, “Emperor penguins at risk of extinction”.

Викладач англійської мови Кривонос Ірина Анатоліївна отримала подяку за активну участь у проведенні конференції, а кожен з ліцеїстів – сертифікат.

 

 

Візит до обласної медичної бібліотеки

 

 

 

13 березня учні 10А класу були на екскурсії в обласній медичній бібліотеці. Кожен з них бажає отримати медичну освіту та поєднати своє життя з лікарською справою. Невід΄ємним помічником у цьому їм стане бібліотека та її сайт, про який нам детально розповіли співробітники закладу. Вдала модернізація дала можливість всім читачам бібліотеки користуватися її послугами навіть дистанційно. А це, погодьтеся, дуже зручно і для школярів, і для студентів, і для викладачів.

Ліцеїсти дізналися, що, наприклад, можна підібрати бібліографію за потрібною тематикою, а також завчасно замовити потрібну статтю. І для цього зовсім не обов΄язково бути присутнім у бібліотеці! Електронна картотека – це також дуже доречне нововведення, яке дуже полегшує роботу.

Наприкінці ліцеїстам запропонували заповнити формуляри та стати користувачами медичної бібліотеки.

 

 

Співпраця з навчальними закладами України

Лекція викладача українського державного хіміко-технологічного університету

 

Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро» плідно співпрацює з вищими навчальними закладами нашого міста. 13 березня відбулась зустріч з доктором хімічних наук, професором Українського державного хіміко-технологічного університету Кошелем Миколою Дмитровичем.

Український державний хіміко-технологічний університет – це:

· єдиний спеціалізований багатопрофільний потужний державний вищий навчальний заклад, у якому з 1930 р. було підготовлено понад 50000  висококваліфікованих фахівців;

· понад 60 професорів та докторів наук, понад 200 кандидатів наук на 7 факультетах;

· перше місце серед технічних університетів України у міжнародній наукометричній базі даних Scopus, друге місце в області та 16 місце серед 200 ВНЗ України.

Кошель Микола Дмитрович ознайомив ліцеїстів із роботою кафедри електрохімічних та природоохоронних технологій. На кафедрі розроблені електрохімічні технології рафінування сплавів, безперервного отримання цинкової і мідної фольги, марганцю, чистого алюмінієвого порошку, запропоновані нерозчинні метало-оксидні аноди, нові технології синтезу для хімічних джерел струму. Розроблені потужні паливні елементи і водно-літієві джерела струму для морського використання, спроектовані установки, що акумулюють енергію сонячних і вітрових електростанцій. Він ознайомив ліцеїстів з таким цікавим та складним розділом науки, як електрохімія, розповів про електроліз та деякі інші хімічні процеси, наочно показав декілька цікавих дослідів.

У напрямку природоохоронних технологій створено принципово нове устаткування для плівково-газового очищення води від органічних домішок і йонів важких металів, технологія очищення рідких промислових стоків і витягання з них кольорових металів.

Під час лабораторно-практичного заняття ліцеїстів 10-го класу на базі медичного ліцею «Дніпро» доктор хімічних наук, професор Кошель Микола Дмитрович продемонстрував можливості електрохімії. Лабораторний практикум мав чотири роботи:

· Електроліз води;

· Киснево-водневі паливні елементи;

· Хімічне джерело струму – елемент Даніеля-Якобі;

· Гальванотехніка (нанесення срібного покриття на монети з мідних сплавів).

Співпраця загальноосвітніх навчальних закладів з вищими навчальними закладами – це вимога часу, яка ніколи не зменшується, не зникає. Створення навчально-матеріальної бази з навчальних дисциплін, опанування новими формами і методами роботи з учнями для підвищення рівня знань, умінь і навичок, вдосконалення роботи з обдарованими дітьми, розширення кругозору як учня, так і вчителя – це лише частинка того, що дає школі взаємозв’язок з ВНЗ. Безумовно, така співпраця сприяє підвищенню ефективності навчально-виховного процесу ліцею, розвитку інтелектуального потенціалу ліцеїстів, розширенню їх кругозору, задоволенню потреб у професійному самовизначенні, а тому буде продовжуватись і поглиблюватись.

Треба сказати, що, учні, не дивлячись на складність предмету, активно та зацікавленно брали участь в занятті, особливо в практичній його частині. Це й не дивно, бо Микола Дмитрович дуже цікаво його проводив: безліч цікавих аналогій, прикладів складних хімічних процесів в щоденному житті, доречних жарт та цікавостей. Впевнені, що це не остання наша зустріч!

 

 

Вчитель хімії Роман О.В.

 

Шевченківський тиждень

 

До 203-ї річниці від дня народження та 156-річчя від дня смерті Тараса Григоровича Шевченка в медичному ліцеї «Дніпро» було проведено ряд заходів вшанування пам΄яті великого українського поета, художника та мислителя.

Доброю традицією стало проводити в ліцеї шевченківський тиждень з ушануванням пам'яті та інформаційними заняттями. Вчителі української мови та літератури вивчали з ліцеїстами вірші, згадували важливі факти з життя поета, обговорювали вплив його творчості на літературну спадщину України.

В холі ліцею оформлено стенд з портретами, віршами, цитатами та біографічними даними про Кобзаря.

В бібліотеці ліцею було організовано виставку з приводу зазначеної дати «Провісник долі України». На стенді були представлені найвідоміші твори Т.Г.Шевченка, його портрети тощо.

Коврига Людмила Дмитрівна, вихователь гуртожитку, підготувала цікаву вікторину «Шевченкіана». Учні мали змогу перевірити та закріпити отримані на уроках знання.

 

Талановита учениця 10 А класу Мироненко Катерина пише дуже дорослі, глибокі вірші про рідну Україну.

 

***

Що є для нас Україна?

А, може, вона жива?

Ненька то чи дитина?

Дівчина чи вдова?

Ми можем казати словами,

Можем пісні співать,

Та був один поміж нами,

Що міг вірші складать.

А ще малював він чудово

Пейзажі: степи, лани…

Співали йому колискову

Не матір, а бур’яни.

І в голові зазвучало

Одразу одне ім’я.

Тарасом його назвала

Україна – рідна земля.

Як кожна мала дитина

Любить неньку свою,

Так полюбив Україну

Шевченко: у сні й наяву.

Ким вона не була вже:

І Батьківщина свята,

І молодая дівчина,

З гіркою судьбою вдова…

Та є головна ідея,

Начебто кредо життя:

Важлива, святая, єдина –

Лише Україна одна.

Для нього наче повітря

У буйній крові гуля.

Для неї – неначе дитина,

Що виросла й захища.

Вкраїна – це сад вишневий,

А ще хрущі, що гудуть,

Дніпро це могутній й широкий,

Полки, що з походу ідуть…

Писати можна багато,

Не можу усе згадать.

Та все ж Тарасова мати –

Україна.

Ні дать, ні взять!

***

Чому такі великі генії

Страждають сильно так в житті.

А деякі бездарні ледарі

Пливуть за течією у пітьмі?

Чуму не визнавала влада,

Чом не знаходила в їх діях суть?

Чом їх зернина за життя не проростала,

Чому їм квіти до могили лиш несуть?

Багато є питань на цю лиш тему.

Чому вони частенько бунтарі,

Чому не раз вони лишались волі,

Проводячи десь час на чужині.

Мабуть, тому, що влада не давала

Розкрити всі таланти у житті,

Пригнічувала їх, ламала,

Бо думала про інтереси лиш свої.

Та їх частенько згодом «вспоминають»

Через століття, пройдені колись.

Їх люди всі на світі прославляють.

Дай Бог, щоб ще були такі. Молись!

 

 

Конкурс «Міс Весна 2017»

 

 

6 березня в ліцеї пройшов конкурс «Міс Весна 2017», в якому брали участь учениці 9-11 класів.

Членами журі були Апоненко Інна Миколаївна (т.в.о.директора медичного ліцею), Зюзь Вікторія Валеріївна (психолог ліцею), Буц Петро Миколайович (вчитель фізкультури та предмету «Захист Вітчизни»), та випускники ліцею, студенти І курсу медичної академії Мірошниченко Марина, Заєць Валерія та Підгребельний Дмитро.

Ведучі, Гатило Анастасія та Різун Олександр, привітали всіх співробітниць закладу весняним букетом – квітковим гороскопом, а також подарували медалі, зроблені власноруч. Гутіна Світлана, дуже талановита учениця 9А класу, виконала пісню «Вау».

На сцену вийшли всі 9 учасниць конкурсу, ведучі коротко розповіли про них. Розпочався інтелектуальний конкурс: кожна учасниця отримала питання, на яке мала дати коротку, проте слушну відповідь. Наступним завданням було влучно прокоментувати комічні фото на  екрані. Поки журі радилося щодо оцінок, глядачі насолождувалися піснею «Люди встречаются» від учнів 10Г класу.

Неабияким «челенджем» виявився наступний конкурс – «Співаночка». Для кожної трійки учасниць звучала мінусовка відомої сучасної пісні. Їм треба було вгадати та заспівати цю пісню. Враховувалася швидкість пізнання та якість співу.

Учениця 10Д класу Смірнова Катерина виконала сучасний танок для всіх присутніх, а після цього розпочався конкурс «Творчість». Дівчата мали скласти вірш про матір за останніми чотирма словами строфи, що запропонували ведучі.

У конкурсі «Господарочка» кожна трійка дівчат отримала своє завдання: почистити картоплю так, чтоб шкірка не розірвалася; заплести косу моделі; намалювати квітку з заплющеними очима. На виконання завдання учасниці мали лише 10 секунд.

Тріо дівчат з 9Б класу заспівали «Крылатые качели». І після цього конкурсантки отримали отсаннє завдання – танцювальне, в якому вони мали виконати, імпровізуючи, той танок, музика до якого звучала: «Танок маленьких вутят», «Циганочка», «Гопак».

Поки журі підводило підсумки останнього конкурсу та визначало переможницю, на сцену запросили квартет «Натхнення» з 11А з піснею «За літом, за весною».

Хвилююча мить – нагородження конкурсанток!

*    «Міс Весна 2017» - Геращенко Христина (10 Б клас)

*    «Міс загадковість» - Летічевська Єлизавета (11 Б клас)

*    «Міс артистичність» - Гутіна Світлана (9 А клас)

*    «Міс веселість» - Верченко Діана (10 Д клас)

*    «Міс зворушливість» - Уралбаєва Катерина (9 Б клас)

*    «Міс романтичність» - Смикалова Олександра (10 В клас)

*    «Міс привабливість» - Єгорова Карина (11 А клас)

*    «Міс ніжність» - Мироненко Катерина (10 А клас)

*    «Міс оригінальність» - Лелека Олена (10 Г клас)

Останнім подарунком жінкам була пісня «Мама» у виконанні дівчат з 10Г класу.

Свято вдалося! Незважаючи на серйозні змагання, атмосфера була дуже теплою, дружньою та приємною.

 

 

 

Лекції викладачів ВНЗ

 

 

У нашому медичному ліцеї «Дніпро» є традиція: кожен рік викладачі вищих навчальних закладів проводять лекційні заняття для 11-х класів з курсу «Введення до спеціальності».

Цього року узагальнюючі лекції з біології викладає Ляшенко Валентина Петрівна, доктор біологічних наук, професор, професор кафедри фізіології людини та тварин ДНУ імені Олеся Гончара.

 

 

Рідній Дніпропетровщині 85 років

 

27 лютого Дніпропетровщині виповнилося 85 років. До цієї річниці  за рекомендацією департаменту освіти і науки облдержадміністрації в ліцеї було проведено ряд заходів.

В бібліотеці ліцею відбулася виставка української літератури «Славетне Придніпров΄я», спрямована на висвітлення видатних діячів в історії, культурі, науці, освіті та економіці Дніпропетровського регіону від сивої давнини до сьогодення. Це дало змогу ознайомити учнів з цікавими фактами та особистостями з історії нашого краю.

На стенді в холі ліцею розміщені фотографії та статті про «7 чудес Дніпропетровщини»:

  • Кодацька фортеця на Дніпрі.

  • Степові піраміди, кургани.

  • Запорізька святиня. Самарський Пустельно-Миколаївський монастир.

  • Новомосковський Свято-Троїцький Собор.

  • Золотий міст Катеринослава.

  • Кам΄яні пращури Мамая. Половецькі баби.

  • Космічні орбіти.

Крім цього учні охоче брали участь у вікторині «Видатні особистості Дніпропетровщини», яку організувала вихователь гуртожитку Коврига Л.Д.

Викладач історії Михайличенко А.Є. провів тематичній урок-вікторину – «Чи добре ви знаєте Дніпропетровську область?». Інформацію до гри було взято з сайту http://adm.dp.gov.ua.

У позаурочний час учні переглянули фільм «Степовий Колумб Олександр Поль» на каналі медичного ліцею «Дніпро» в YouTube.

 

 

 

Вечір української мови

 Мова – державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни –

Мову, як матір, любіть!

(Ф.Пантов)

21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. З цього приводу 27 лютого в медичному ліцеї «Дніпро» відбувся святковий вечір «Збережемо наш скарб – рідну мову». Мета даного заходу: ознайомлення учнів зі шляхом становлення рідної мови, прищеплення почуття національно-патріотичної гордості за мову та тих, хто передав нам у спадок цей скарб, виховання інтересу до вивчення української спадщини, розвиток естетичного смаку та вміння володіти культурою художнього слова.

 

 

Ведучі, учні 10 В класу Іванченко Костянтин та Єгорова Карина, розповідали багато цікавостей про українську мову та про історію міжнародного свята, а також провели вікторину на знання української мови та літератури.

Ліцеїстка Жукова Ольга декламувала вірш Володимира Самійленка «Українська мова». Гутіна Світлана виконала чудову пісню «Водограй». Мазуріна Марія познайомила глядачів із віршем Шевченка. Учениці 10 В класу заспівали «Сопілочку». Головний редактор газети «Ахілесова п΄ята», учениця 11 Б класу Зайченко Анастасія, виступила з дуже зворушливою промовою. Учні 9 А класу талановито та дуже емоційно зіграли епізод з «Наталки Полтавки» та «Мартина Борулі», а також співали пісні. Учні 10 В класу виконали козацьку пісню. Завершили вечір піснею «Україна».

Всі глядачі отримали незабутні враження та велике задоволення від перегляду. Відчувалося, що ліцеїсти перейнялися атмосферою свята рідної мови.

Крім цього, до свята було оформлено стенд з віршами, статтями про історію мови та різними цікавими фактами. Ліцеїсти дізналися, що, наприклад, найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера «п», а найрідшою – «ф».

Завдяки святу, проведеному в ліцеї, учні засвоїли багато нового, закріпили отримані знання та проявили свої творчі здібності.

 

 

Українська мово, будь твердою –

Пахне вітер подихом золи.

(Дмитро Павличко) 

Мова – це душа народу. Зникає мова – зникає народ, і вмирає його душа. Тому кожний народ так ревно захищає свою мову. Як писала Л.Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Тож до Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці медичного ліцею «Дніпро» була розгорнута книжкова виставка під назвою «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті…», на якій виставлені книги про рідне слово, про риторику як науку про красномовство, про українське ділове мовлення, а також методичні матеріали для вчителів української мови та літератури: «Ділова українська мова» Н.Ботвина, енциклопедія української мови, тести з української мови для 5-11 класів, «Українська мова. Довідник школяра», «Правопис і будова слів» Л.В.Мовчун, «Українське документування: мова та стиль» А.В.Мамрак.

Олефір Г.І., Олефір С.А.

 

 

Відвідування театру імені Т.Г.Шевченка

 

23 лютого 2017 року учні 10-х класів медичного ліцею «Дніпро» відвідали Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. Дивилися виставу на дві дії «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» за п’єсою видатного драматурга, артиста і режисера другої половини ХІХ ст. Марка Кропивницького, в якій зображується життя і побут різних класів і соціальних прошарків українського суспільства, викривається зажерливість глитаїв, а також із глибокою симпатією замальовуються образи простих селян, бідняків, наймитів, заробітчан, показується їх страждання і безправність за часів російського царського правління.

Глядачі на 2 години  перенеслися в українське село кінця ХІХ ст.: кріпацтво скасоване, але соціальна й моральна нерівність залишаються. В спектаклі, як і в нашому житті, гострі ситуації переплітаються з кумедними випадками, сміх перемішується зі слізьми, смуток із жартами, плач із піснями…

П’єса нагадує нам,  що найголовніше – це вірність своїм моральним законам, яких дотримувалися наші прадіди довгі століття, i до яких нам треба прагнути. 

За жанром спектакль - мелодрама: тут і пристрасті, і драматичні ефекти під час зображення перешкод на шляху до щасливого життя Оксани й Бориса. Цікаво розкриті образи селянської дочки Оксани, що прагне навчитися грамоти,  Горнова, інтелігента, якому близькі народницькі ідеї,  пристосуванця-перевертня Гордія Поварена – всі вони реалiстично змальовані на тлі сільського життя та стосунків бідноти з багачами.

Режисер-постановник, народна артистка України Лідія Кушкова, зберігає традиційний український колорит і знаходить нові цікаві нюанси, які напрочуд "оживлюють" класичну п'єсу. Найбільш вразила гра таких талановитих акторів, як М.Чернявський, Ж.Дмитренко, О.Петровська, В.Бережницький, Я.Безкоровайний, С.Винокуров, С.Сушко та інших.

Наших ліцеїстів захопили ретельно вибудувані образи, стосунки між персонажами, колоритні народні сцени, гумор, лірична задушевність і глибина думки. Мальовничі картини українського села, яскраві костюми, неповторні українські пісні та мелодії в "живому" оркестровому виконанні вразили їх не менше!

 

 

ЛІТЕРАТУРНА ВІТАЛЬНЯ

 

У дружній атмосфері лютневого морозного дня бібліотека медичного ліцею «Дніпро» знову гостинно відкрила двері «Літературної вітальні». Учні 10-А кл., а також усі присутні залишили свої турботи, негаразди, проблеми і поринули у світ прекрасної ліричної поезії…

На цей раз гостем нашої «Літературної вітальні» була чудова поетеса Людмила Віталіївна Некрасовська. Член національної спілки письменників України, голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», переможниця багатьох міжнародних фестивалів, лауреат національної премії «Золотое перо Руси - 2009», авторка багатьох поетичних збірників.

Людмила Віталіївна поділилася з нами своїми спогадами про подорож до Парижу. Свої враження вона висловлювала у чудовій віршованій формі під музичний супровід вальсу «Під небом Парижу» та відеофільм.

Разом з поетесою ми мандрували вулицями Парижу, побували у старовинному кварталі Сен-Жермен-де-Пре, вдень і вночі побачили Ейфелеву вежу, собор Нотр-Дам-де-Пари, Монмартр, Лувр, Тріумфальну арку, базиліку Сакре-Кер, Будинок інвалідів, Люксембурзький сад, Версальський палац, Оперу Гранье, яка вражає своєю архітектурою з елементами різних стилів та багатим оздобленням.

Спілкування проходило в теплій, невимушеній атмосфері. Всі відвідувачі «Літературної вітальні» залишилися задоволеними.

 

Бібілотекарі ліцею

 

 

Зимові канікули

 

 

26 грудня 2016 року у медичному ліцеї розпочалися канікули. Це не лише радість для дітей, але й для викладачів, адже вони мали змогу.

Ці зимові канікули стали для нас періодом , коли  з нами траплялися дива і здійснювались мрії. Подивімось, де ж були наші ліцеїсти і які враження вони отримали.

 

Біжімо край дороги в снігові замети 

І кличмо бравим голосом сніги. 

Хвилина.Мовчки. Бачу силуети. 

Можливо, то клекочуть птахи крижані. 

Біжімо край дороги, брате рідний, 

Дивись – у полі навіть стежку замело. 

Не повертайся.Стій. Там вітер східний 

Обпалить холодом, неначе й не було. 

Біжімо край дороги, не спиняймось. 

Ти тільки глянь – в озерах дзеркала. 

Дивлюся. Згадаю. Благаю, залишаймось. 

Тут змалечку із батьком я була. 

Біжімо, сніговію лютий, край дороги. 

Клич за собою заспаних братів. 

Я тільки вдячна буду. Прошу в Бога 

Ти не забудь про сніжних журавлів. 

Все мовчки.У безслів`ї. В безголоссі. 

Що кажуть, так не дивляться й сумні, 

Засніжені, я простягаю руки досі 

Й торкаюсь білосніжних журавлів. 

 

Учні 9-А класу побували в Х-румі. Команда XRoom - це згуртований колектив з Дніпропетровська, у складі якого працюють кращі сценаристи квест-кімнат країни з досвідом роботи за кордоном. Наша місія: дати можливість випробувати яскраві емоції, які вас надихнуть! Марія Криворучко ділиться враженнями:

Це почуття мало з чим порівняєш, просто на якусь мить забуваєш про все, повністю занурившись у гру. Квест триває всього 60 хвилин, але час в кімнаті проноситься дуже швидко, і останні 15 хвилин перетворюються в справжній викид адреналіну. Дуже круто грати в команді, мені здається, що такої згуртованості у нас давно не було.

Зайченко Анастасія та Надія Нахутіна розповідають про свої враження від відвідування вистави «Лускунчик» в Дніпропетровському театрі опери та балету.

«Я, звісно, бувала у театрах, але останній раз подарував мені невичерпні емоції. Настільки гарно підібрані актори, неперевершена музична постанова – все переносить нас наче у вимір казки», - каже Надія. До цих слів Анастасія додає, що з радістю відвідає ще театральні вистави, адже вони нам показують ідеальні  класичні твори, прищеплюють поняття самовдосконалення, котре здобувається величезною працею.

19 січня 2017 року учні 11-Б класу разом зі своїм куратором Тетяною Володимирівною Машкіною вирушили до Дніпропетровського театру одного актора «Крик», незмінним керівником, сценаристом та актором якого  є Михайло Мельник.

Нещодавно театру «Крик» виповнилося 25 років. Як сказав Михайло Мельник, його театр - «це театр людини, театр для людини, театр в ім'я людини». Чи не посперечаєшся - вже багато років «Крик» не втрачає позиції хедлайнера серед молодих інтелектуалів і розбурхує юні уми.

Ми ж з класом відвідали виставу "ТАБУ", що поставили за повістю Л. Толстого „Крейцерова соната” (сучасна  версія). У театральній виставі було багато шокуючої правди про стосунки чоловіка та жінки, що стали під вінець... Але для нас, підлітків, цей сюжет був повністю зрозумілий, вражаючий своєю простотою та глибиною.

«Тільки-но згасло світло, і через мить на сцені, просякнутою темрявою, з`явився герой нашого вечора Михайло Мельник. Навколо лунав відголос саксофона, музика пронизувала аж до болю, а у залі була моторошна тиша, здавалось, що кожен присутній затамував подих на декілька хвилин. Гра обірвалась…А з кожною хвилиною емоції розпалювалися, думок не було, але вони і не потрібні були - все, що хотілося чути і бачити, було перед нами, програвалося перед нашими очима, залишалося поряд з душею. Півтори години минули миттєво, актор підійшов ближче до краю. Його слова нікого не залишили байдужим, чесно кажучи, то у кожного з нас на очах з`явились сльози: ні жалю, ні відчаю, ні болю. Це були сльози розуміння. Зокрема мені вдалося не тільки почути слова Мельника, але почути саму себе, перерозподілити власні  пріоритети та цінності. А це, повірте, іноді важко і для дорослих людей…»,- щиро ділиться своїми враженнями учениця 11 класу Зайченко Анастасія.

Ми ще не раз повернемося до театру одного актора, адже це незабутня мандрівка в навколишній світ і світ самого себе.

І як казав сам Михайло Мельник: "Нехай ця зустріч подарує кожному з нас те, що йому не вистачало, бо ніяка зустріч не буває випадковою!"

                                                                                                 Редакція газети «Ахіллесова п’ята»

 

Новорічні свята

 

В Україні традиція новорічного святкування має особливу, непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували Новий рік і в березні, і у вересні.

Ми ж тепер святкуємо Різдво Христове та Новий рік у січні, всі школярі йдуть на зимові канікули, а дорослі чекають різдвяних вихідних.

А до нашого ліцею завітали Дід Мороз та його онука Снігуронька, щоб привітати усіх із святами та вручити кожному невеликі подаруночки. У ролі цих двох загадкових персонажів були учні 11-А класу Карина Єгорова та Віктор Савін.

У кожному класі наші новорічні герої провели конкурс знавців з історії та традицій святкування Нового року у різних країнах і вручили новорічні подарунки.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

За традицією, учителем англійської мови Кривонос Іриною Анатоліївною було оформлено стенд про Різдво. На цьому стенді було також розміщено святкові листівки і малюнки учасників передноворічного конкурсу.

Christmas is the holiday when all members of the family gather together. This is the holiday of joy. Comparatively with Great Britain and some other countries Ukrainian people don’t exchange presents on this holiday. For many years only religious people observed this holiday, but today it’s an official state holiday. Children like to have fun on this holiday, they go from door to door, sing carols and people give sweets to them. As it was already mentioned, «Kutya» is a traditional Ukrainian Christmas dish. It’s cooked by mothers and godchildren take it to their godparents. Although this holiday appeared long ago but nowadays many people still like to go church and listen to Christmas sermons.

Happy New Year!

 

Конференція до 305-річчя від дня народження

М.В. Ломоносова

 

 

 

19 листопада - день народження Михайла Васильовича Ломоносова. Першопрохідник у різних напрямках науки, мистецтва, практики, ця людина мала дивну тягу до знань. Вони були для нього повітрям, необхідним для роботи, життя й творчості. Саме знання, яких вистачило б на багатотомну енциклопедію, що поповнювались день у день, дозволили йому зробити те, що дотепер не перестає викликати подив і здивування нащадків: випередити науку свого часу на десятиліття й навіть сторіччя.

Саме життю й діяльності цієї геніальної людини й була присвячена конференція учнів медичного ліцею «Дніпро». Учні 10-х класів підготували доповіді з мультимедійними презентаціями, завдяки яким ліцеїсти здійснили цікаві екскурсії в історію.

З біографією Михайла Васильовича Ломоносова нас ознайомила Олена Лелека, учениця 10-Г класу.

«Історик, ритор, механік, хімік, мінералог, художник і віршотворець, він усе випробував і все проникнув...», - писав О.С. Пушкін про Михайла Ломоносова. Жбанчик Таїсія, учениця 10-Д класу, ознайомила нас з роботами людини, про яку Олександр Сергійович Пушкін казав: «…он был сам нашим первым университетом».

Кубрак Валерія, учениця 10-Д класу, ознайомила ліцеїстів із рукописами вченого. Цікаво було довідатися про те, якими були хімічні лабораторії того часу та їх обладнання.

Микита Єханін, учень 10-Г класу, не тільки ознайомив, з тим як Михайло Васильович Ломоносов відкрив закон збереження маси речовин, а й продемонстрував досліди, які підтвердили цей закон.

Детюк Лілія, учениця 10-В класу, підготувала цікаву доповідь «Внесок М.В. Ломоносова в розвиток виробництва порцеляну та смальти».

Учениці 10-Б класу Трегуб Софія та Малашевич Олександра доповіли про роботи М.В. Ломоносова з фізики та астрономії. Багато сил й енергії витратив М.В. Ломоносов на організацію спостереження в Петербурзькій Академії наук за проходженням Венери по диску Сонця в 1761 році. Ці спостереження привели вченого до видатного відкриття: встановлення існування атмосфери на Венері. Це відкриття поклало початок розвитку в Росії нового наукового напрямку, який вивчає природу планет і супутників Сонячної системи. Таким чином, Ломоносов поклав основи астрофізики як науки. Він твердо підтримував погляди Коперніка на будову Сонячної системи, при цьому він не тільки відстоював геліоцентричну систему світу, але й висував ідею існування багатьох світів. Ломоносов першим довідався, що поверхня Сонця являє собою киплячу вогненну масу, що поблизу Сонця особливі сили діють на хвости комети, "відвертаючи" їх від Сонця.

Цікаво ліцеїстам було дізнатися про внесок М.В.Ломоносова в розвиток медицини. За ініціативою, клопотанням та планом М.В.Ломоносова було засновано Університет у Москві, де було відкрито медичний факультет. Вчений писав: «На медицинском факультете должны читаться: 1) анатомия и физиология; 2) химия; 3) ботаника; 4) практическая медицина».

З літературними розробками Михайла Васильовича Ломоносова  ознайомила всіх Мельникова Марія, учениця 10-А класу, яка прочитала декілька віршів та од.

Конференція відкрила ліцеїстам стежки до таємниці Ломоносова. Михайло Васильович Ломоносов із тих геніїв, які з'являються в історії народів не раз у тисячоріччя, а взагалі  один тільки раз з'являються, щоб показати всім, що криється в кожному з нас, але й придушується ледве не кожним з нас. Доля Ломоносова вмістила в себе сім століть, які були до нього, і майже три століття, які були після нього.

Роман О.В., учитель хімії

 

 

БІОКВЕСТ

 

29 жовтня у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов біологічний квест для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Дніпропетровської області. Вперше він був проведений позаминулого року з метою розширення знаннь учнів у сферах біології, екології та медицини. Допомагали організувати захід фахівці Дніпропетровського відділення Малої академії наук та студенти-біологи ДНУ. Медичний ліцей «Дніпро» представляли команди «Парацельс», «Колібрі» та «Еврибіонти». Завдання  були цікавими і перевірили нашу компетентність, знання та доповнили їх на практиці.

Команда «Еврибіонти» посіла 1 місце, «Колібрі»  - 2 місце, а «Парацельс» - 3 місце. Учасники квесту вже встигли поділитися своїми враженнями.

«Ми набігалися та дізналися багато цікавого, наступного року обов’язково візьму участь знову»,- говорить учасниця команди «Парацельс»  Кукоба Любов.

«Завдання були дуже цікавими. Особливо мені сподобалися про риб»,- поділилася враженнями учасниця команди «Колібрі»  Мельникова Марія.

«Ті, хто організовує такі квести,  заслуговують великої подяки та пошани. Це надзвичайно корисний захід ,і я не шкодую, що брав у ньому участь», - додав учасник команди «Еврибіонти» Банник Владислав.  

Ми вітаємо наші команди з таким досягненням і дякуємо вчителям біології Фроніній Анастасії Семенівні та Машкіній Тетяні Володимирівні за допомогу в підготовці до квесту!

 

 

 

Знайомтесь – це ми

 

20 жовтня 2016 року вся ліцейська родина зібралася разом, щоб відсвяткувати річницю ліцею. На честь цього свята було проведено культурну програму "Знайомтесь - це ми", де учні ліцею мали можливість продемонструвати свої навички і таланти. 

Ведучими були учні 11-А класу Єгорова Карина та Іванченко Костянтин, саме їм була надана честь привітати увесь ліцей зі святом, побажати наснаги та успіхів у навчанні учням, витримки і терпіння вчителям. Після цього ліцейський хор «Натхнення" виконав гімн ліцею разом з учителями та учнями. 

Кожен клас  підготував візитку свого класу. Номери виступів показували різномаїття та концепцію кожного класу, що ще раз переконувало нас у талановитості ліцеїстів.

9-А клас виконав запальний танок та Марія Криворучко  зачарувала всіх осінньою музичною композицією на фортепіано. 9-Б презентував свій клас, створивши композицію у вигляді казки з дивовижними героями та пригодами. 10-А -виконав пісню "Червона рута" у новій інтерпретації, а також від класу було поставлено хореографічну композицію класичного вальсу. 10-Б вразив ліцей своїм почуттям гумору та незвичайними костюмами біохіміусів, що виконали геометрично-ілюзійний танець. Особливо виділився 10-Д клас, учні  якого перевтілилися у героїв мультфільму "Зоотрополіс". 

У кінці свята журі, випусники ліцею, оголосили результати. І у підсумку 10-А і 10-Б  посіли перші місця, після них 10-Д — друге, і у важкій боротьбі між дев'ятими класами 9-А посів третє місце.

 Криворучко Марія

9-А клас

Світлана Катунова

 

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

 

30 вересня 2016 року очі вчителів, як ніколи, світяться щастям та мудрістю. Кожен учитель - це скарб знань, який з радістю віддається дітям. Кожен учитель - основа суспільства, бо від нього залежить майбутнє країни, розвиток тієї чи іншої галузі, зрощення кваліфікованих спеціалістів.

По ліцею то з одного, то з іншого боку лунають слова вдячності та привітання. Кожен клас презентував намальовану оригінальну листівку-плакат, де різнобарвною палітрою кольорів та щирими словами вітав весь педагогічний колектив.

Старшокласники у цей день були вчителями.  Вони були дуже відповідальні та на відмінно впорались із завданням. Також одинадцятикласники творчо підійшли до поставленого завдання і не тільки пояснювали новий матеріал, але й за допомогою презентацій та навчальних ігор допомагали учням узагальнити вивчений матеріал.

 

 

 

Після уроків майбутні випускники організували святковий концерт для вчителів, і кожний клас підготував художній номер самодіяльності до Дня вчителя.

 

 

 

 

На початку свята Журавель Тетяна Олексіївна привітала ліцейську родину зі святом. Директор медичного ліцею вручила  Подяки від Міністерства освіти і науки України Фроніній Анастасії Семенівні, вчителю  біології, Катуновій Світлані Олександрівні,  вчителю української мови та літератури, за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління. Заступник директора з навчальної роботи Бессонова Інна Євгенівна вручила директору ліцею Журавель Тетяні Олексіївні нагрудний знак «Василь Сухомлинський» та вчителю хімії Чмиленко Тетяні Степанівні нагрудний знак «Відмінник освіти».

 

 

Тетяна Олексіївна висловила щиру подяку всьому педагогічному колективу, випускникам 2016 року та  їхнім батькам за зроблену роботу, а також за 3 місце у рейтингу за результатами ЗНО серед навчальних закладів України.

Вітаємо з нагородженням відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України:

нагрудним знаком «Василь Сухомлинський»

Журавель Тетяну Олексіївну, директора медичного ліцею «Дніпро», учителя хімії

нагрудним знаком «Відмінник освіти»

Чмиленко Тетяну Степанівну, учителя хімії

Подяками Міністерства освіти і науки України  за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління

Фроніну Анастасію Семенівну,  учителя біології

Катунову Світлану Олександрівну, учителя української мови та літератури

 

 

 

 

 

1 ВЕРЕСНЯ

 

За традицією, у Дніпропетровському обласному медичному ліцеї-інтернаті «Дніпро» 1 вересня, у перший день осені, відзначається свято День знань. Головнє - правильно розпочати важкий рік навчання, і тоді все буде добре.

Спочатку відбулася урочиста лінійка. Напутнє слово ліцеїстам сказала директор ліцею Журавель Тетяна Олексіівна, побажавши успіхів у навчанні й досягнення конкретних цілей, бо цього ж року на ліцеїстів чекають ще складніші випробування. Нейбург Валерія, учениця 11-А класу, дала перший дзвоник учням медичного ліцею «Дніпро». Залишається лише побажати успіхів усім ліцеїстам і викладачам у цьому навчальному році і провести перший тематичний урок навчального 2016-2017 року.

З нагоди 25-річчя незалежності України 1 вересня 2016 року в медичному ліцеї учні 10-Б класу підготували доповідь на тему «Від проголошення незалежності до нової України» і презентували її ліцеїстам. Воронцов Микита, Матвеєв Дмитро та Федоріщева Дар’я розповіли про державні символи України, їх походження і значення в сучасній Україні, повідомили про тернистий шлях українського народу до незалежності, порівняли проблеми того часу і сьогодення.

Символічний вірш «Любіть Україну» В.Сосюри та патріотичні слова наприкінці уроку надихнули кожного з нас на думку, що не можна дозволити поневолити та розмежовувати нашу Вітчизну. Ми всі віримо, що Україна переможе.

Учні 10-В класу Баранник Дар’я, Мазуріна Марія, Циганкова Світлана підготували доповідь про історію створення ліцею, його традиції, участь у проектній діяльності, предметних олімпіадах та навчальних екскурсіях для учнів 9 класів та 10 класів, які вступили до медичного ліцею цього навчального року.

Зайченко Анастасія, 11-Б

 

 

 

Щоденник 2014/2015, 2015/2016 навчальних років

 

Щоденник 2012/2013, 2013/2014 навчальних років

 

Щоденник 2010/2011, 2011/2012 навчальних років

 

Щоденник 2008/2009, 2009/2010 навчальних років

 

[Панель ссылок не предусмотрена для этого веб-узла]

© Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро" 2004-2018

Сторінка оновлена 13.03.2018