ГоловнаУроки мужностіАбітурієнтуДосягненняПроектиЩоденник КолективДержзакупівлі

 

Наша адреса: вул.Севастопольська, 17, корп.№4 ДЗ ДМА,

м.Дніпро, Україна

тел.(+380562)46-23-86; e-mail:medl@email.com.ua, medlicej@gmail.com

 

"Ахіллесова п'ята"

 

Газета Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату "Дніпро" була заснована 27 лютого 1998 року. Ідея створення газети належала Марині Михайлівні Горбенко-Хвастуновій, яка довгі роки також була головним редактором газети. Символічний, мабуть, той факт, що перший випуск газети вийшов у ювілейний день народження директора Журавель Т.О. Назву газети обирав весь ліцейський колектив. Довгі розмови, суперечки - і нарешті "Ахіллесова пята".

І ось вже більше 15 років поспіль газета живе і працює. А віднедавна вона існує і в електронній версії. Склад редколегії постійно оновлюється, адже одні ліцеїсти випускаються, інші - вступають до нашого навчального закладу. В "Ахіллесовій п'яті" наші штатні й позаштатні кореспонденти розповідають про традиції ліцею, про цікаві заходи й мандрівки, досліджують різноманітні молодіжні проблеми. Талановиті ліцеїсти друкують свої вірші чи прозові твори, складають вікторини й кросворди. Загалом кожен ліцеїст може проявити себе.

 

Ми завжди відкриті до співпраці!

 

Куратор газети Катунова Світлана Олександрівна

2016-2017 навчальний рік

2015-2016 навчальний рік

За вікном лише трішки пожовтіло листя, а у медичному ліцеї Дніпро свято, яке прославляє велику людину, ВЧИТЕЛЯ. У 1 випуску газети читайте, як ліцеїсти вітали педагогів, як пройшло свято посвяти в ліцеїсти, перші враження новачків про ліцей та інше.

Читайте другий випуск газети "Ахіллесова п'ята". Тут ви можете прочитати про похід до музею історії ДМА, святкування 22 річниці медичного ліцею "Дніпро", а також знайомтесь із враженнями ліцеїстів про поїздку до селища Петриківки, на кінний завод, до міста Полтави.Сподіваємось, що вам сподобається наша нова рубрика "Інтерв'ю", де наш кореспондент взяв інтерв'ю в учителів-дублерів ліцею про день самоврядування, особливо цікавими є вірші, які ввійшли до поетичної сторінки цього випуску.

У третьому випуску газети читайте про життя ліцею в листопаді 2015 року. Ви дізнаєтесь  про ліцейські заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, вшануванню пам'яті жертв Голодомору,  про проведення акції "Добро жменями", а ще багато цікавинок чекає на вас, любі читачі! Не обійшлось без постійних наших рубрик.

У четвертому випуску нашої газети читайте про святкування Нового року в медичному ліцеї "Дніпро", про проведення брейн-рингу з правознавства, Акцію милосердя та багато іншого.  І  обов'язково   читайте нашу  літературну сторінку!

У п'ятому випуску ліцейської газети ви можете прочитати про  проведення учнями ліцею зимових канікул, святкування Дня соборності та свободи України,  участь у предметних олімпіадах та інше. Додасть вам веселого настрою наша рубрика "Незабутній ляп". Не обійшлося без постійних рубрик "Літературна сторінка", "Вітання іменинників".

У шостому номері газети читайте про святкування 8 Березня у ліцеї; про результати "Геліантусу"; про те, як ліцеїсти цікаво проводили весняні канікули; про зустріч з О.В.Березан, автором підручника з хімії; про поїздку  до Києва в межах проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО, а також читайте в нашому випуску  поезії про весну, яка надихає творити добрі справи...

У святковому випуску педагогічний колектив, ліцеїсти, співробітники медичного ліцею "Дніпро" вітають Тетяну Олексіївну Журавель з Днем народження!

У 7 випуску висвітлено події, які відбувалися у квітні-травні 2016 року: День шанування пам'яті про загиблих і постраждалих під час катастрофи на ЧАЕС, 9 Травня, заходи з евакуації в медичному ліцеї та багато цікавого

 

2014-2015 навчальний рік

Перший випуск 2014-1015 навчального року газети "Ахіллесова п'ята" присвячений Дню працівників освіти. У ньому можна прочитати як прозові, так і поетичні привітання від учнів усіх класів педагогам та співробітникам медичного ліцею.

У другому випуску газети читайте про життя ліцею в жовтні-листопаді 2014 року. Ви дізнаєтесь і про перші враження нових ліцеїстів від навчання,  і про Всеукраїнський турнір юних хіміків на базі медичного ліцею, і про святкування 21-ої річниці нашого закладу, і про біологічні квести, і про цікаві конференції, в яких взяли участь ліцеїсти, і ще багато цікавинок чекає на вас, любі читачі! Не обійшлось без постійних наших рубрик.

У третьому випуску нашої газети читайте про святкування нового року в медичному ліцеї "Дніпро", про проведення брейн-рингу з правознавства, Акцію милосердя та багато іншого. Ви познайомитесь з новою рубрикою "Цікаво знати". І  обов'язково  отримаєте задоволення від нашої творчості, прочитавши  літературну сторінку...

У четвертому випуску газети "Ахіллесова п'ята" 2014-2015 н.р. всі можуть дізнатися, як наші ліцеїсти проводять зимові канікули.

П'ятий випуск ліцейської газети присвячений  Дню народження нашого директора Журавель Тетяни Олексіївни, Дню всіх закоханих, тижню фізики та математики. А також насолоджуйтесь творчими доробками наших  ліцеїстів.

У шостому випуску читайте про свято 8 Березня, день дублера у медичному ліцеї, заходи, проведені в Дніпропетровському університеті імені А.Нобеля, про підготовку до ЗНО з профільних предметів та інше.

В останньому сьомому випуску газети 2014-2015 н.р. можна прочитати про Свято останнього дзвоника у медичному ліцеї Дніпро, випускний бал. Особливо цінними є  відгуки випускників про роки, що були проведені ними у стінах медичного ліцею.

 

2013-2014 навчальний рік

У першому святковому випуску читайте привітання від випускників різних років, вчителів ліцею з нагоди свята, а також про те, чим живе ліцей зараз... У другому номері нашої газети ви можете прочитати про події, які відбулися в ліцеї у вересні-жовтні 2013 року, відгуки про перші дні навчання новачків, екскурсії до музею ДМА, конкурс "Знайомтесь - це ми!", захоплюючі подорожі ліцеїстів та багато іншого... У третьому випуску ліцейської газети "Ахіллесова п'ята" читайте про святкування Нового року в ліцеї, про участь у конференції присвяченій життю та діяльності М.Амосова та інше, а також слідкуйте за незмінними рубриками: вітаємо іменинників, літературна сторінка. У четвертому випуску ліцейської газети ви можете прочитати про екзотаріум у стінах медичного ліцею, тиждень хімії та біології, святкування дня Соборності та Свободи України та про інше. Не обійшлося без постійних рубрик "Літературна сторінка", "Вітання іменинників".
П'ятий випуск присвячений Дню народження нашого директора Журавель Т.О. В цьому випуску усі ліцеїсти та вчителі вітали Тетяну Олексіївну з Днем народження. У шостому випуску ви можете прочитати про святкування  Дня Святого Валентина в ліцеї, про урок мужності, проведений участниками бойових дій в Афганістані. Крім цього, про конференцію, присвячену 200-річчю Галілео Галілея, а також про інші цікаві події. Сьомий випуск присвячений  святкуванню 8-го Березня в ліцеї. Крім цього,  з цього ж випуску можна дізнатися, як медичний ліцей відзначав 200-річчя  з Дня народження  Т.Г. Шевченка.  Восьмий випуск присвячений  святкуванню  Дня Перемоги, тут уміщені статті про візит до госпіталя  ветеранів  Великої  Вітчизняної  війни.  Крім цього,  стаття про відкриття меморіальної дошки  та, звичайно, наші незмінні рубрики Вітання іменинників та Літературна сторінка.

 

2012-2013 навчальний рік

Ось літо вже й закінчилось, а це значить, що уже час до бою. Дізнатися, чим жили ліцеїсти влітку і на початку осені, ви маєте можливість у першому номері газети 2012-2013 навчального року.

Настав час жовтого листя, танцюючого в ритмах вальсу, і ліцеїсти із запалом підтримали  цю золотаву казку. В цьому випуску ви можете відчути всю яскравість життя ліцею.

Біла зима накрила землю снігом, ялинки уже гості кожного дому, а, отже, вже час святкувати Новий рік. Як минув цей захід в ліцеї та про інші цікаві  зимові пригоди ви можете дізнатися в четвертому випуску газети.

Зазвичай, зима закінчується таненням снігу, а в медичному ліцеї - свято. І в цьому випуску вчителі, учні, випускники та батьки мали змогу привітати Тетяну Олексіївну з ювілеєм.

Святковий випуск

Останній випуск

2011-2012 навчальний рік

За вікном лише трішки пожовтіло листя, а у медичному ліцеї  Дніпро свято, яке прославляє велику людину -  ВЧИТЕЛЯ. Детальніше - у першому (святковому) спецвипуску 2011-2012 навчального року.

Цей випуск особливо насичений новинами. Це і пізнавальне свято Знайомтесь - це ми, і День Дублера, День захисту тварин, День народження нашого ліцею та ще багато цікавого.

Осінь уже потихеньку відступає, тому ліцеїсти готуються до зими. В цьому випуску ви можете прочитати про прибирання у Севастопольському парку, випробування вогнегасника, а також  поринути в поетичні рядки на літературній сторінці. Вас вітає  нова рубрика: Нотатки мандрівника, а настрій вам підвищить прогноз погоди!

У четвертому-п'ятому випуску 2011-2012н.р.  читайте:  про святкування Нового року в медичному ліцеї, День боротьби зі СНІДом, День соборності України, відвідування театру імені Т.Г.Шевченка. Не обійшлося без літературної сторінки,  рубрики "Нотатки мандрівника", а прогноз погоди додасть вам веселого настрою.

У святковому шостому випуску газети 2011-2012н.р. ліцеїсти та вчителі привітали свого директора Журавель Тетяну Олексіївну з Днем народження. А також у номері читайте про життя ліцею у лютому, а саме: святкування Дня захисника Вітчизни,  Дня закоханих, проведення конференції, присвяченої 80-річчю Дніпропетровщини. Не обійшлося без літературної сторінки.

Сьомий випуск присвячений подіям, що відбувалися у ліцеї в березні 2012 року: концерт до Міжнародного дня рідної мови, 8 Березня, 80-річчя Дніпропетровської області, проведення Всеукраїнської олімпіади з біології на базі нашого ліцею. Не обійшлося без традиційної літературної сторінки та прогнозу погоди.

У 8-9 випуску нашої газети зроблено календарний огляд  свят в Україні, а також висвітлено життя ліцею у квітні та травні 2012 року, а саме: концерт у госпіталі ветеранів Великої Вітчизняної війни до Дня Перемоги, проведення свята останнього дзвоника, випускного вечора. І обов'язково вам додадуть позитивних емоцій рядки із нашої літературної  сторінки та прогноз погоди.

2010-2011 навчальний рік

Перший номер газети відкриває новий публікаційний рік, нову сторінку у житті ліцейської газети, також можна прочитати статті, присвячені одному з найславетніших свят Дню ВЧИТЕЛЯ. Другий випуск 2010 року присвячений Дню народження ліцею. Також редакція висвітлила участь ліцеїстів у Всеукраїнській конференції ПАШ ЮНЕСКО та навчальній екскурсії до Криму. Не обійшли увагою такі рубрики: "Гумор", "Літературна сторінка", а також "Нам пишуть..." Третій випуск "Ахіллесової пяти" присвячено кульмінації тематичного проекту до 200-річчя з дня народження М.І.Пирогова - спільній конференції ДДМА та медичного ліцею. Також у цьому випуску висвітлено життя ліцею в жовтні та листопаді. Оголошено конкурс "Незабутній ляп" найсмішнішої цитати з учнівських творів та контрольних робіт. У четвертому випуску газети висвітлено життя ліцею в грудні 2010  та січні 2011 року, а саме: організація цікавої екскурсії, зустріч з актором театру імені Т.Г. Шевченка, святкування Нового року, проведення новорічних конкурсів, акції милосердя. Не обійшлося без цікавої сторінки незабутніх ляпів, рубрики Нам пишуть.
Пятий випуск Ахіллесової пяти 2011 року присвячений Дню народження нашого директора Тетяни Олексіївни Журавель. Ліцеїсти висловили теплі  та щирі побажання з нагоди свята. Шостий випуск присвячений заходам, що відбувалися в ліцеї у лютому 2011 року: конференція до 300-річчя від дня народження М.В. Ломоносова, проведення брейн-рингу з фізики; відвідування театру ім. Т.Г.Шевченка,  Крик, святкування Дня закоханих. Не обійшлося без літературної сторінки та цікавої рубрики Незабутній ляп. У сьомому випуску газети Ахіллесова пята висвітлено життя ліцею у березні 2011 року, а саме: святкування 8 Березня, відзначення 140 річниці від дня народження Лесі Українки, знайомство та спілкування з представником із Бразилії, відвідування театру опери та балету, участь у Другій Міжнародній виставці Сучасні навчальні заклади 2011, вітання наших переможців та іменинників. Не забули і про літературну сторінку та цікаву рубрику Незабутній ляп. Ось і закінчується навчальний рік. Як багато в ньому було різноманітних подій. Для 31 ліцеїста він був останнім шкільним роком, для них в останній раз пролунав шкільний дзвоник. Про це читайте у восьмому номері нашої газети - останньому номері за цей навчальний рік

2009-2010 навчальний рік

№1 2009/10 н.р. №2 2009/10 н.р. №3 2009/10 н.р. №4 2009/10 н.р. №5 2009/10 н.р.
Перший номер газети відкриває новий публікаційний рік, нову сторінку у житті ліцейської газети... У другому номері газети можна прочитати статті, присвячені одному з найславетніших свят Дню ВЧИТЕЛЯ... Третій номер. Цей випуск присвячений осіннім традиціям ліцею, повязаним з одним цікавим звичаєм: проводити ДЕНЬ ДУБЛЕРА... Четвертий випуск розповідає про святкування ДНЯ ЛІЦЕЮ, про 16 річницю з дня заснування ДОМЛІ Дніпро. У пятому номері редколегія Ахіллесової пяти намагається підвести підсумки ліцейського життя взимку.

 

Головна Уроки мужності Абітурієнту Досягнення Проекти Щоденник Газета Колектив Державні закупівлі

Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро" 2004-2017

Сторінка оновлена 19.10.2017