Головна  Уроки мужності    Абітурієнту  Досягнення   Газета   Щоденник   Колектив   Держзакупівлі

 

Наша адреса: вул. Севастопольська, 17, корп. №4 ДМАм.Дніпропетровськ, Українател.(+380562)46-23-86; e-mail:medl@email.com.ua

Проектна діяльність

 

Святкуємо 70-річчя ЮНЕСКО

 

 

Новорічне свято у медичному ліцеї

Новий Рік це одне з найбільш улюблених і таємничих свят в усьому світі. І не тільки тому, що пов'язане з подарунками і магією святкової ночі, у яку здійснюються всі мрії, а тому, що протягом багатьох століть це свято відзначається в усіх країнах і на всіх континентах.

Саме тому цього року медичний ліцей "Дніпро" як асоційована школа ЮНЕСКО вирішив присвятити новорічне святкування знайомству з традиціями зустрічі Нового року в інших країнах. Ведучими цього вечора були учні 11-В класу - Дубас Владислав та Кравченко Мілана. Їм допомагали символи минулого та наступаючого року кізочка та мавпочка (учениці 9-Б класу Федоріщева Даря та Кузьменко Юлія).

На початку свята директор медичного ліцею  Тетяна  Олексіївна Журавель привітала ліцеїстів з Новим Роком та побажала успіхів у навчанні, нових досягнень у 2016 році.

Цього року у світі відзначали 70-ту річницю Організації обєднаних націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). Україна в листопаді відсвяткувала 55-річчя вступу до цієї організації. Медичний ліцей Дніпро ліцей є асоційованою школою ЮНЕСКО з 2001 року.

На Новорічному святі кожен клас представляв одну з країн-членів ЮНЕСКО. А першими виступили учні 9-А класу, які запропонували глядачам поринути в багатовікові традиції Польщі. Глядачі мали змогу насолодитись чарівною, таємничою музикою Фредеріка Шопена. Учні відтворили атмосферу популярної у 70-ті роки минулого сторіччя телепередачі Кабачок 13 стільців". Тут  нас зустрічали Пан Директор, Пані Катарина, Пані Ядвіга, Пані Зося, Пан Професор, Пані Моніка, Пані Тереза та ведучі.

З наступною країною - сонячною Італією - нас познайомили учні 9-В класу, які показували на сцені з дитинства улюблену казку "Піноккіо". Щирі посмішки глядачів викликали веселий Джузеппе, дотепний Піноккіо, Фігаро, чарівна Клео, Джиминні, чесний Джон, Гідеон, блакитна фея і, звичайно ж, кмітливі і винахідливі козаки.

Надзвичайно цікавим виступом відзначився 10-Б клас, що відтворював атмосферу стриманої й вишуканої Англії. Захоплюючі пригоди Шерлока і його вірного друга Ватсона, а також інших персонажів:  англійської королеви, містичних духів, жадібного Скруджа і веселого Санти - нікого не залишили байдужими. Особливо глядачам припав до душі запальний танець фей-чарівниць.

Радісною і несподіваною виявилася сценка на вокзалі у величній Німеччині, яку представляли учні 11-В класу. Глядачі дізнались, до яких веселих і неочікуваних подій може призвести раптова зустріч німців і українських туристів. Виступ завершився оптимістичною і життєстверджуючою піснею "Зустрічаймо Новий рік".

10-А клас допоміг глядачам поринути у світ стародавньої Греції. Смілива Артеміда, мудра Афіна, могутній Зевс, чарівна Афродіта, дотепний Гермес, винахідлива Гера і кмітливі ліцеїсти змусили посміхатись усіх присутніх. Наприкінці десятикласники привітали гостей свята піснею "Desk the halls".

Далі глядачі мали змогу опинитись у надзвичайній казковій атмосфері Туреччини, яку представляли учні 11-А класу. Чарівна східна музика, яскраві костюми, талановита гра акторів, які немов справді перевтілились у суворого султана, прекрасну Шахерезаду, пильних і серйозних ревізорів, вірних слуг, допомагали глядачам повірити у новорічну казку.

 

 

Особливо бурхливі оплески здобули учні 11-Б класу, які відтворили містику і загадковість Чехії. Глядачі мали змогу насолоджуватись запальною піснею Верки Сердючки, а також дотепними жартами її мами, Микулаша, Сніжинки та інших новорічних персонажів.

Естонія привітала глядачів від імені 10-В класу. З надзвичайною цікавістю ліцеїсти спостерігали за пригодами естонських дівчини й хлопця, трубочиста. Особливий новорічний настрій викликала пісня "З Новим роком".

І нарешті Новий рік ми зустрічали разом із 9-Б класом, який представляв Україну. Традиційний фольклорний персонаж - Різдвяна Зіронька, ненька-Україна, діточки, що співали улюблені народні пісні, особливо припали до душі усім присутнім.

 

 

Разом із акторами глядачі підтанцьовували, підспівували колядки, радо приймали від Кози та Зіроньки різдвяні подарунки-ласощі.

Наприкінці свята на прохання і під бурхливі оплески глядачів з'явились Дід Мороз і Снігуронька, які привітали усіх з наступаючими новорічними святами, розважили загадками і нагородили солодкими подарунками. Сподіваємося, що саме таким, солодким і теплим, для усіх нас буде і наступний рік.

 

 

Отже, бажаємо усім бути наполегливими, сміливими, чесними. Нехай поряд із вами будуть вірні друзі й здійснюються усі мрії. Вітаємо з Новим 2016 роком!

Учениця 11-А класу Аміс Даря

 

Тиждень ЮНЕСКО в медичному ліцеї Дніпро

 

70 років тому було створено міжнародну організацію, яка опікується освітою наукою, культурою у всьому світі. Наш ліцей є асоційованою школою ЮНЕСКО з 2001 року. Це означає, що ми співпрацюємо з ЮНЕСКО у рамках різноманітних національних програм у поширенні миротворчих ідей, моральних і духовних цінностей.

16 листопада 2015 року, в день заснування  ЮНЕСКО,  ми спробували більше дізнатися про цю міжнародну організацію. Тож, проведено інтелектуальну гру, що була присвячена ювілейній даті.

За тиждень до цього заходу, вчитель ліцею А.Є. Михайличенко сформолював питання про історію, цілі та задачі організації; кожен клас отримав теми, які мали бути розкриті у вигляді стендових доповідей (Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні, Туреччині, Чехії, Великій Британії, Німеччині та інших країнах) .

Ця інформація допомогла учасникам інтелектуальної гри, коли ті міркували над відповідями на запитання, які  задавав учитель. Всього ж було сформовано три команди, члени яких довели, що підготувалися до заходу на відмінно!

Глядачі та вболівальники дізналися багато цікавої інформації: і про участь нашої країни в ЮНЕСКО, і про світову спадщину на території України (Софія Київська, історичний центр Львова, Херсонес Таврійський та інші), і про стародавні пам`ятки на території багатьох європейських країн.

Таким чином, цей  захід допоміг ліцеїстам дізнатися багато нового про пам`ятки світового значення та замислитися над необхідністю їх збереження для прийдешніх поколінь. 

Учитель історії Михайличенко А.Є.

 

 

Головна Уроки мужності Абітурієнту Досягнення Проекти Щоденник Газета Колектив Державні закупівлі

Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро" 2004-2016

Сторінка оновлена 04.02.2016