ГоловнаУроки мужностіАбітурієнтуДосягненняГазетаЩоденникКолективДержзакупівлі

 

Наша адреса: вул.Севастопольська, 17, корп.№4 ДЗ ДМА,

м.Дніпро, Україна

тел.(+380562)46-23-86; e-mail:medl@email.com.ua, medlicej@gmail.com

 

Проектна діяльність ліцею

 

ЮНЕСКО (UNESCO) - Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (United Nation Educational, Scientific and Cultural Organization) існує з 1946 року. Організація створена з метою сприяння миру й міжнародній безпеці шляхом розвитку співробітництва між державами в області освіти, науки й культури.

Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО (ПАШ ЮНЕСКО) був започаткований у 1953 році. Головною метою проекту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів з підтримки знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв'язків і захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч асоційованих шкіл ЮНЕСКО в 172 країнах-членах Організації.

Сьогодні в нашій країні працюють 42 навчальних заклади різних типів асоційованих шкіл ЮНЕСКО (АШЮ) в Україні. Це навчальні заклади діяльність яких спрямована на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти. Їх робота реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

  • вивчення світових проблем і роль системи Організації Об'єднаних Націй в їхньому врегулюванні;

  • права людини;Свідоцтво ЮНЕСКО

  • інші країни та культури;

  • людина і довкілля.

Основними формами діяльності асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні є:

  • участь у міжнародних освітніх проектах;

  • розвиток молодіжної, дитячої дипломатії;

  • визначення пам'ятних дат ООН;

  • проведення семінарів,  конференцій, фестивалів, організація літніх таборів;

  • створення експериментальних майданчиків для апробації навчальних програм за темами проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Дніпропетровський медичний ліцей "Дніпро" з 2001 року є учасником проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО за екологічним напрямом і в 2002 році внесений до всесвітнього каталогу асоційованих освітніх закладів ЮНЕСКО.

Кожен рік вихованці медичного ліцею “Дніпро” беруть участь в різноманітних міжнародних заходах, серед яких слід відзначити:

 

Екологічна програма ліцею

2001 рік - ліцей почав працювати над власним проектом “Розробка шляхів інтернаціональної екологічної освіти та виховання здорового покоління, здатного вирішувати екологічні проблеми”, у межах якого реалізується система освітніх заходів всеукраїнського й міжнародного рівнів, в тому числі міжнародна екологічна акція в Празі за участю ліцеїстів.

Круглий стіл з проблем екології

2002 рік – організована і проведена медичним ліцеєм “Дніпро” спільна екологічна акція в Україні за участю чеської екологічної гімназії “Прага”, міжнародного ліцею №51 м.Києва та ЗОШ №19 м.Мелітополя.

Проект "Mondialogo"

2003 рік - ліцей - учасник проекту ЮНЕСКО – Mondialogo, спрямованого на діалог між культурами країн світу.

Екскурсія по гірському Криму

2004 рік – початок роботи в міжнародному освітньому проекті «Великий Волзький річковий шлях (GVRR) - об’єднання Балтійського, Чорного та Каспійського морів - в ім’я освітянської спадщини для сталого розвитку» з впровадженням інноваційних технологій.

Диплом учасника Global Education Festival (GEF-2005)

2005 рік - ліцей - перша школа України, яка брала участь у Міжнародному освітньому фестивалі творчості школярів Global Education Festival (GEF-2005), Cан-Ремо, Італія. Ліцеїсти вибороли три дипломи і два призи за перші місця у проектах «A Toy for Life», «A Flower in the Kitchen», «School Festival of Music». З жовтня 2005 року  ліцей - знову учасник проекту міжнародного міжкультурного діалогу ЮНЕСКО Mondialogo.

V Всеукраїнська конференція учнів ПАШ ЮНЕСКО України «Громадянин України – громадянин Світу»

VI Всеукраїнська конференція учнів ПАШ ЮНЕСКО України «Європейський вимір України очима молоді»

Команда "Дніпро" -  учасник конкурса Join Multimedia 2006

2006 рік - участь у міжнародному мультимедійному конкурсі "Joіn Multіmedіa 2006".

Участь у VII Всеукраїнській конференції учнів ПАШ ЮНЕСКО України "Від Магдебурзького права до євроінтеграції"

Всеукраїнський форум "Україна – Європа: збереження культурної спадщини - крок до інтеграції в рамках проекту „Великий Волзький річковий шлях"

Учасники проекту AIESEC на українських вечорницях

2007 рік - робота за міжнародним освітнім проектом AIESEC “Світ без кордонів”: працюючи зі студентами-стажерами з Туреччини, Японії, Грузії, Індії, вихованці ліцею ознайомились з соціально-економічною політикою і культурним життям цих країн.

Міжнародний науково-методичний семінар «Школа майбутнього: реалізація ідей стійкого розвитку»

Ліцей - учасник VIII Всеукраїнської конференції учнів ПАШ ЮНЕСКО України. Тема: "Проектна діяльність - шлях до міжкультурного спілкування"

IX конференція учнів ПАШ ЮНЕСКО України  "Якщо хочеш миру, готуйся до нього"

Січові козаки з о.Хортиця

В цьому ж році ліцей -  організатор проекту «Козацьку славу збережемо навіки» за участю асоційованих шкіл ЮНЕСКО, учасників міжнародного проекту GVRR, здійснив спільні заходи на базі Дніпропетровського медичного ліцею “Дніпро” та Київського ліцею міжнародних відносин №51.

Міжнародний освітній проект в екогімназії "Прага" (Чехія)

2008 рік - Міжнародний освітній проект екологічного і культурологічного напрямку за участю шкіл ПАШ ЮНЕСКО: медичного ліцею "Дніпро" та чеської екологічної гімназії “Прага” в Чехії. У реалізації проекту брала участь делегація медичного ліцею в складі 28 осіб, серед яких було 6 випускників ліцею, нині студентів ДДМА. Цей проект продовжує 10-ти річну співпрацю з чеською екологічною гімназією “Прага”, яка, як і ліцей, заснована в 1993 році.

Участь у Х Всеукраїнській конференції учнів ПАШ ЮНЕСКО України «Модель ООН – Україна 2008»

Разом з організаторами конференції

2010 рік - участь у ХІ Всеукраїнській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Тема заходу: «Формування почуття цінності іншої людини-дитини, дитини-біженця на основі принципів толерантності». Конференцію проведено в межах Міжнародного року зближення культур Гуманітарною гімназією «Гармонія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Данської Ради у справах біженців в Україні.

Делегація ліцею на ХІІ конференціїї ПАШ ЮНЕСКО

Участь у ХІІ Всеукраїнській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Тема заходу: «Земля – наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур.  Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії»

Учасники підсумкової конференції

Проект, присвячений 200-річчю від дня народження М.І.Пирогова

Т.О.Журавель, Гонсалвеш Марія та учні ліцею

2011 рік - робота за міжнародним освітнім проектом AIESEC “Світ без кордонів”: стажер проекту Гонсалвеш Марія Едуарда Сантос проживала у гуртожитку ліцею і працювала у медичному ліцеї-інтернаті «Дніпро»

І «Літня хіміко-біологічна школа», присвячена Міжнародному року хімії та Міжнародному року лісів
Ми знову в Празі

Міжнародний освітній проект екологічного і культурологічного напрямку за участю шкіл ПАШ ЮНЕСКО: медичного ліцею "Дніпро" та чеської екологічної гімназії “Прага” в Чехії в межах Міжнародного року хімії та Міжнародного року лісів

Делегація ліцею на конференції в Ласпі

участь у ХІІІ Всеукраїнській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО, присвяченій проголошеному ООН за пропозицією Виконавчої ради ЮНЕСКО Міжнародному року хімії «Хімія — наше сьогодення, наше майбутнє!»

2012 рік - участь у ХІV Всеукраїнській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, присвяченій проголошеному ООН роком сталої енергетики для всіх «Стала енергетика для всіх — крок до спільного, більш безпечного майбутнього!»

Всеукраїнська літня школа природозбереження і біотехнологій рослин «МАНівці за чисту планету», яка стала фіналом освітнього проекту «Літо інтелекту–2012» та Всеукраїнська хіміко-біологічна школа «Майбутнє планети в твоїх руках»

Міжнародний освітній екологічний проект «Дніпро – 2012»  за участю шкіл ПАШ ЮНЕСКО: медичного ліцею "Дніпро", чеської екологічної гімназія «Прага» та московської гімназії №1596

2013 рік - III Літня хіміко-біологічна школа, яка проводилась в межах Міжнародного року співробітництва в галузі водних ресурсів, Міжнародного десятиріччя дій «Вода для життя», десятиріччя ЮНЕСКО «Освіта для сталого розвитку» (2005-1015рр.).
2014 рік - Всеукраїнська Біошкола-2014 присвячена практичному вивченню основних напрямків біології

IV Літня хіміко-біологічна школа. Тема навчально-тренувальних зборів – «Багатогранний світ живої і неживої природи та її вплив на розвиток людини»

ХVІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО "Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно до принципів «Нового гуманізму»

2015 рік - V Літня хіміко-біологічна школа.
Освітній проект у Польщі
Святкуємо 70-річчя ЮНЕСКО

2016 рік - ХVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі»

 VІ Літня хіміко-біологічна школа
 VІI Літня хіміко-біологічна школа

 

Ліцей постійно бере участь у конференціях, форумах та симпозіумах за програмами АШЮ в Україні.

За активну участь у міжнародній співпраці України на ниві освіти, науки й культури медичний ліцей нагороджено Почесною грамотою Національної комісії у справах ЮНЕСКО (2004р.).

Головна Уроки мужності Абітурієнту Досягнення Проекти Щоденник Газета Колектив Державні закупівлі

© Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат "Дніпро" 2004-2017

Сторінка оновлена 09.10.2017