10 травня у ліцеї відбулося засідання гуртка кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, у якому взяли участь наші дев’ятикласники та десятикласники. Доповідачами були випускники ліцею, а тепер студенти першого та п’ятого курсів Дніпровського державного медичного університету Варвара Хімчик та В’ячеслав Постовой.
Відкривала захід Людмила Василівна Новицька-Усенко, доктор медичних наук, член-кореспондент НАН та НАМН України, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
До речі, Людмила Василівна у далекому 1993 році була ініціатором відкриття нашого медичного ліцею.
В’ячеслав Постовой розповів нам про те як потрібно реанімувати людину, у якої сталася раптова зупинка серця. Ми дізналися, що основними завданнями під час надання невідкладної допомоги є якнайшвидше застосування зовнішнього автоматичного дефібрилятора, виклик швидкої медичної допомоги та підтримка життєво важливих функцій організму, таких як дихання та кровообіг до приїзду швидкої.
В’ячеслав та Варвара ознайомили нас із базовим рівнем надання серцево-легеневої реанімації, що включає компресії грудної клітини, використання дефібрилятора та штучну вентиляцію легень.
Практичне заняття провели Юрій Юрійович Кобеляцький, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, доктор медичних наук, професор та Андрій Григорович Тютюнник, кандидат медичних наук, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
Кожен ліцеїст зміг попрацювати із автоматичними зовнішніми дефібриляторами та спробувати себе у якості реаніматолога.
Це було дуже корисно для усіх нас. Тепер почуваємося впевненішими та краще підготовленими, щоб допомогти у критичній ситуації.
І, до речі, це не перший наш спільний захід із медичним університетом. Чекаємо на подібні зустрічі й у майбутньому!
Дякуємо ще раз за все, що ви робите, щоб зберігати та покращувати наше здоров’я та безпеку.
Костянтин Корчуганов, учень 10-А класу

Більше фото ТУТ

Відео: https://www.youtube.com/shorts/bc1tQh-VSPA