Буває так, що ми, здається, все робимо правильно: склали план, забезпечили організм здоровою їжею, свіжим повітрям і гармонійним фізичним навантаженням, але завдання не йде…

У чому може бути причина, давайте розбиратися. Можливі, такі варіанти.

Недостатня мотивація. Спробуйте відповісти собі на питання:

  • Яка моя мотивація готуватися до іспиту?
  • Яку потребу я задовольняю, коли готуюсь до ЗНО?
  • Що я отримаю, якщо вивчу завдання? Яка моя мета? Моя мрія?
  • Чи подобається мені перспектива навчатися в обраному ВУЗі?
  • Чи подобається мені вчити обрані предмети?
  • Що саме мені подобається? А що не подобається?
  • Як полегшити собі виконання складних або нецікавих завдань?

      Якщо якесь завдання здається занадто складним або нецікавим, спробуйте зробити його так, як ви це ще ніколи не робили: використати інтелект-карти, пошукати ексклюзивну інформацію за темою, обговорити тему із знавцем, зняти відеоролик, вчити тему під приємну музику, виконуючи у перервах фізичні вправи або танцювати, організуйте мозковий штурм з друзями, розклейте основні тези по дому, уявіть себе вчителем і спробуйте комусь пояснити матеріал. Фантазуйте. Проведіть експеримент і дізнайтесь що працює саме для вас.

Фото: Depositphotos

Недостатня підтримка. Інколи людині важко зрозуміти, що саме створює труднощі для неї, це може бути соромно обговорювати свої труднощі з кимось, чи ніяково просити по допомогу. Але це дієво! Ваши батьки і вчителі – в одному човні з вами. Обговорення проблеми із небайдужим співбесідником сприяє усвідомленню суті проблеми і проясненню шляхів її вирішення. Вихід є завжди, варто поглянути на ситуацію під іншим кутом та організувати собі команду підтримки!

Недостатня самопідтримка. Життєві обставини незавжди є підтримуючими і сприятливими для нас, важливо хвалити себе за досягнення і підтримувати у скрутні часи. Пам’ятайте самокритика, почуття провини чи сорому заважають нам рухатися вперед, проявляти індивідуальність та бути відкритими до нового досвіду. Лише дбайливе та поважне ставлення до своїх потреб та почуттів допомогає нам рухатися у напрямку до мети. Якщо під час підготовки до іспиту у вас виникає проблема, чи ставитеся ви до себе із співчуттям або відчуваєте провину чи сором? Важливо розуміти, яка неусвідомлена й незадоволена потреба заважає вам рухатися далі і подбати про себе.