Корисні поради для випускників ви можете прочитати в статті #ЩастиНаЗНО: Світлана Ройз — Як Впоратися Зі Стресом На ЗНО.

Статті практичного психолога для учнів випускних класів та їх батьків:

Вправи для гармонізації стресу

Тести для оцінки готовності до іспитів:

Тест 1

Тест 2

Любі ліцеїсти,
Цього року Ви проходили тестування на визначення типу темпераменту за методикою Г.Айзенка (Eysenck Personality Inventory). Сподіваюсь Ви зможете отримати користь від інформації щодо результатів тесту. Розуміючи особливості свого темпераменту можна краще усвідомити свої сильні сторони, зони розвитку і обмеження у деяких аспектах життєдіяльності та взаємодії з іншими людьми. Особливо корисним є розуміння власного темпераменту під час вибору майбутньої професії або сфери самореалізації та розкриття власних талантів. Розуміння особливостей свого темпераменту та, у більш загальному сенсі, себе – це підґрунтя для прийняття краси і неповторності свого внутрішнього світу, а також доброго і співчутливого ставлення до себе без намагання переробити себе під якийсь модний або більш прийнятний шаблон.
Мій темперамент – моя унікальність

 

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД НЕБЕЗПЕК В ІНТЕРНЕТІ
Для того, щоб Інтернет був безпечним і не заподіяв моральної, фізичної і фінансової шкоди важливим є постійне вдосконалення власних знань із кібербезпеки й медіаграмотності.

ЯКІ ДЖЕРЕЛА ДОПОМОЖУТЬ РОЗІБРАТИСЯ У СВІТІ МЕДІА: РЕСУРСИ ДЛЯ ДІТЕЙ 

📗

 Онлайн-гра з медіаосвіти в Україні – «Медіазнайко». Ця гра є частиною курсу з медіаграмотності для учнів загальноосвітніх шкіл і дозволяє їм дізнатися більше про інформаційне/медійне поле http://bit.ly/3dDV2GB .

📕

 Медіаосвітня гра для підлітків – «Пригоди Літератуса» https://bit.ly/3sldt70. У цій грі підлітки оцінюють достовірність і правдивість інформації, яка їм трапляється, перевіряють її та знаходять правду.

📒

 Медіадрайвер – твій навігатор у світі медіа http://mediadriver.online/

📘

 Міні-книга про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку «У мережі з Санго»  https://bit.ly/2NTemom

📗

 «Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго» https://bit.ly/3sojZd9.
РЕСУРСИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

📕

 Портал з медіаосвіти та медіаграмотності для вчителів, на якому  можна знайти програми уроків, розробки занять для вихователів, вчителів, програми лекцій, публікацій та презентацій для викладачів http://bit.ly/3dG4NUO

📙

 Курс “Медіаграмотність для освітян” від Prometheus. Під час цього курсу педагоги можуть удосконалити знання, зокрема, про те, як медіа впливають на людину, психологічні засади медіаграмотності, як захистити дітей від кібербулінгу http://bit.ly/3sjbDUj .
РЕСУРСИ ДЛЯ БАТЬКІВ

📘

 Курс із медіаграмотності для громадян http://bit.ly/3kfWYGx

📗

 Курс  із медіаграмотності для батьків, який допоможе батькам удосконалити знання про те, як захистити дитину від фейків і навчити їх розпізнавати та критично мислити, одним із експертів-консультантів якого я був: http://bit.ly/37FzPZj .  

📕

 Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності http://bit.ly/37FA3Q9 .

📒

 Посібник “Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві”, знайти його можна ось тут: http://bit.ly/2NT95NS . 
Також пропонуємо вам добірку різноманітних онлайн-курсів, відеоуроків, посібників та інших матеріалів про те, як зробити Інтернет безпечним, захистити себе й інших, які підібрав Центр кращого Інтернету https://bit.ly/2P423X8. Ознайомитися з добіркою можна на сайті Центру кращого Інтернету: https://bit.ly/3sifscm .