1. Назва та юридична адреса закладу

Комунальний заклад освіти “Науковий медичний ліцей-інтернат “Дніпро” Дніпропетровської обласної ради” Адреса: 49005, м. Дніпро, вул. Севастопольська, 17, корп. 4 ДДМУ

2. Дата створення закладу

1993 рік. (Рішення Жовтневої районної ради № 1230 від 10.08.1993  року)

3. Дата, з якої заклад перебуває у спільній власності територіальних громад області – в управлінні Дніпропетровської обласної ради

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 15.05.2000 року №166-р та від 10.01.2000 року №2-ро ліцей внесений до переліку закладів обласної комунальної власності

4. Керівник

Директор ліцею: Ковальова Лілія Петрівна.

Нагороди: Подяка Головного управління  державної  служби  України (рішення колегії  від 02.04.2009р., протокол №1); заохочувальна відзнака Дніпропетровської  облдержадміністрації  – пам’ятна медаль «За вагомий внесок  у  розвиток  Дніпропетровської області» (розпорядження від 20.06.2011р. № Р-420/0/3-11); Подяка Прем’єр-міністра  України (розпорядження від 12.06.2012р. №14648), Подяка Міністерства освіти і науки України (наказ № 343-к від 07.08.2018р.)

5. Статут

Затверджений  Рішенням Дніпропетровської обласної ради  від 16.06.2021 №83-6/VIII

6. Мета та пріоритетні напрямки

Метою закладу є: забезпечення поглибленого вивчення профільних предметів та набуття компетентностей, необхідних для подальшої наукової і науково-технічної діяльності, пошук і відбір для навчання обдарованих дітей, які виявляють здібності до навчально-дослідницької, дослідницько-експериментальної, наукової, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності.

7. Структура закладу, наявність філій, відділень, підрозділів тощо.

Структура та штат ліцею визначається згідно з чинним законодавством України в межах бюджетних та додаткових коштів на фінансування закладу.

8.  Проектна потужність

200 осіб.

9. Контингент, у тому числі охоплених за територією:

8-мі класи – 41; 9-ті класи – 75; 10-ті – 58; 11-ті – 36.
Дівчат – 142 ; хлопців – 68.

10. Кількість груп/класів та їх наповнюваність

11 класів: 8-мі – 2 кл., 9-ті – 3 кл., 10-ті – 3 кл., 11-ті – 2 кл.

11. Педагогічний склад, характеристика за рівнем кваліфікації та віком
Кадрове забезпечення:
37 педагогічних працівника (34 педагоги мають вищу освіту, 24 вищу кваліфікаційну категорію, 4 – першу кваліфікаційну категорію, 1 – другу кваліфікаційну категорію, 8 – категорія спеціаліст; педагогічне звання “учитель-методист” мають 5 осіб, “старший учитель” – 1, “керівник гуртка-методист” – 1; науковий ступінь “кандидат наук” – 6 осіб)

12. Навчальні програми, плани. Ліцензія на діяльність

Медичний ліцей здійснює освітню діяльність у сфері:

 • загальної середньої освіти (розпорядження  голови облдержадміністрації від 18.07.2018 №Р-465/0/3-18) 

Освітні програми ліцею складені відповідно до типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів, затверджених МОН України.

Календарно-тематичні плани у ліцеї складені відповідно до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених МОН України.

13. Опис діяльності закладу за попередній навчальний рік в кількісних показниках.

За результатами позапланового інституційного аудиту, проведеного в квітні 2021 року, ліцей отримав рекомендації змінити статус на науковий (перші в області).

Середній бал ЗНО 2020/2021 по ліцею: українська мова та література – 170, математика – 172, біологія – 183, хімія – 180.

На ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН України здобули перемогу 5 випускників ліцею, які стали студентами ВНЗ України:

Валерія Кваснікова– І місце (секція «Валеологія»);

Дарія Захарова– ІІ місце (секція «Медицина»);

Іван Деребій– ІІ місце (секція «Хімія»);

Анастасія Кузнецова– ІІІ місце (секція «Психологія»);

Олена Бондаренко– ІІІ місце (секція «Екологія»).

На обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України здобули перемогу 9 ліцеїстів із 11:

І місце – Софія Сіроух (секція «Медицина»);

Анастасія Корчуганова (секція «Хімія»);

Варвара Хімчик (секція «Зоологія»);

Марія Тютюнник (секція «Валеологія»);

ІІ місце – Дар’я Вальчук (секція «Медицина»);

 Владислава Вовченко (секція «Психологія»);

ІІІ місце – Олександр Бутко (секція «Всесвітня історія»);

  Марія Ролдугіна (секція «Екологія»);

  Олена Калініна (секція «Агрономія»).

На всеукраїнському етапі абсолютну перемогу здобула Варвара Хімчик.

У 2021-2022 н.р. 71 ліцеїстів здобули перемогу на ІІ етапі учнівських предметних олімпіад:

 • Хімія – 18.
 • Біологія – 12.
 • Українська мова та література – 12.
 • Історія – 10.
 • Географія – 8.
 • Англійська мова – 6.
 • Правознавство – 5.

219 переможців у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з хімії, біології, математики, англійської мови, української мови та літератури:

Осінь.2020

Диплом І ступеня – 51 ліцеїст.

Диплом ІІ ступеня – 56 ліцеїстів.

Диплом ІІІ ступеня – 35 ліцеїстів.

Зима.2020
Диплом І ступеня – 30 ліцеїст.

Диплом ІІ ступеня – 17 ліцеїстів.

Диплом ІІІ ступеня – 14 ліцеїстів.

22 переможці Всеукраїнського конкурсу «Вода є життя» від проекту «На урок»:

Диплом І ступеня – 8 ліцеїст.

Диплом ІІ ступеня – 9 ліцеїстів.

Диплом ІІІ ступеня – 5 ліцеїстів.

4 переможці Всеукраїнського конкурсу «НАУКА – ЦЕ ЦІКАВО!» від проекту «На урок»:

Диплом І ступеня – 3 ліцеїсти.

Диплом ІІ ступеня – 1 ліцеїст.

Олександр Бутко здобув перемогу на Конкурсі «Голоси демократії».

Команди «Парацельс» та «Максимум» медичного ліцею посіли І місця у Біолого-екологічних квестах (онлайн) серед шкіл м. Дніпра, які проходили в онлайн режимі взимку 2020р. та навесні 2021р. за ініціативи біолого-екологічного факультету ДНУ імені Олеся Гончара та Дніпропетровського відділення Малої академії наук України.

Команда ліцею «Чарівний сад» нагороджена Дипломом І ступеню за якісне виконання проєктів з ландшафтного та інтер’єрного фітодизайну, проведеного в рамках інтенсив-практикуму (в форматі онлайн) на базі кафедри фізіології та інтродукції рослин біолого-екологічного факультету ДНУ імені Олеся Гончара (Софія Піцик, Ірина Мала, Анастасія Білинська, Моніка Марагулян, Софія Скляр, Вероніка Соніч, Катерина Мояк).

Марія Ролдугіна посіла ІІІ місце та Олена Калініна отримала Диплом учасника обласного конкурсу науково-дослідницьких та творчих робіт для учнівської молоді «На крилах єдності» у номінації «Екологія та охорона навколишнього середовища», який проводився Дніпропетровським відділенням Малої академії наук України.

За результатами конкурсу, присвяченому 165-й річниці від дня народження Д.Яворницького у номінації «Економічне піднесення краю і нові можливості інтелектуальної еліти» ІІ місце посіли Данііл Сафін та Оксана Маленюк.

3 призери конкурсу на краще дослідницьке відео з фізики «Досліди це негайно!» у номінації «Teenager»:

ІІ місце – Олександр Юдін («Котушка Тесли»).

ІІІ місце – Олександр Пашков, Данило Горбань («Мікробний топливний елемент»).

Дві команди ліцеїстів брали участь у Всеукраїнському Інтернет-турнірі «Відкрита природнича демонстрація», організаторами якого були Національний центр Малої академії наук України та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ».

Перемога ліцеїстів у конкурсі малюнків Biopharma Plasma Дніпро «ДОНОР ОЧИМА ДІТЕЙ»:

І місце – Марія Кіц (8кл.).

ІІ місце – Олександра Раджапова (10кл.).

63 учасники Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»:

Диплом регіонального рівня І ступеня – 1.

Диплом регіонального рівня ІІ ступеня – 4.

Диплом регіонального рівня ІІІ ступеня – 2.

36 ліцеїстів брали участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус», серед яких:

Диплом І ступеня – 1.

Диплом ІІІ ступеня – 6.

Грамота з біології – 4.

Грамота з хімії – 1.

Грамота з фізики – 2.

Грамота з географії – 1.

69 учасників, серед яких 5 посіли ІІ місце у Всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle».

Ліцеїсти активні учасники конференцій, форумів, інтенсив-практикумів, а саме:

 • Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «MODERN SCIENCE: PROBLEMS AND INNOVATIONS», м. Стокгольм, Швеція (доповідь «Профілактика порушень зору в учнів за допомогою візуальної кольоростимуляції», Марія Міхно, 10 кл.).
 • Міжнародний молодіжний конгрес «Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування», м. Львів, Україна (доповідь «Вплив інвазійної прісноводної медузи виду Craspedacusta sowerbyiі на екологію Дніпропетровського водосховища», Варвара Хімчик, 10кл.).
 • Міжнародна учнівська науково-практична конференція «Україна очима молодих», м. Львів, Україна (Марія Ролдугіна, 10 кл.).
 • Всеукраїнський онлайн-форум «COVID-19 нас не зупинить», присвячений підвищенню рівня мотивації підлітків та розвитку лідерських якостей (учні 10-х кл.).
 • «Всеукраїнська «ЕКО+ЕТНО+АРТ» ініціатива: креативна НЕ конференція», яка проводилася під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Нестор Кириченко, Єва Маштак та Артур Лимаренко).
 • Всеукраїнська науково-практична конференція «Фізіологія, валеологія, медицина: сучасний стан та перспективи розвитку», м. Харків, Україна (доповідь «Профілактика розвитку венозної тромбоемболії у пацієнтів з коронавірусною хворобою», Марія Тютюнник, 10 кл.).
 • Обласна науково-практична конференція за підсумками обласного конкурсу, присвяченого 165-й річниці від дня народження Д.Яворницького (робота «Вплив промислового розвитку на історико-археологічні дослідження Придніпров’я в останній третині ХІХ – першій третині ХХ століття», Данііл Сафін, 10 кл.).
 • Онлайн-конференція «Роль шкіл під час та після пандемії», яка організована ЮНЕСКО та РАДОЮ ЄВРОПИ (учні 10-х кл.).
 • Онлайн-конференції «Змії» та «Черв’яки: шкідливі та корисні», які організував факультет медичних технологій діагностики і реабілітації ДНУ імені Олеся Гончара у співпраці з Малою академією наук учнівської молоді (учні 10-х кл.).
 • Заочно-дистанційної студентської конференції «Медицина. Екологія. Здоровий спосіб життя» у Медичному університеті, м. Дніпро, Україна (Марія Тютюнник, Олександра Раджапова, Марія Ролдугіна).
 • Інтенсив-практикуми «Біологія індивідуального розвитку хребетних тварин», «Акваріумний дизайн», «Ландшафтний та інтер’єрний дизайн», які організовували Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара у співпраці з Дніпропетровським відділенням Малої академії наук України (учні 9-10 кл.).
 • Перша міжнародна науково-теоретична конференція «Modernization of science and its influence on global processes» («Модернізація науки та її вплив на глобальні процеси») м. Берн, Швейцарія (Ірина Мінько та Софія Пашкевич).
 • IX Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Молодь: наука та інновації», м. Дніпро, Україна. (Варвара Хімчик, Марія Ролдугіна). В.Хімчик нагороджена Дипломом за найкращу наукову роботу в секції «Екологічні проблеми регіону».
 • Х Міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих учених «Хімія та сучасні технології», м.Дніпро, Україна (Варвара Хімчик, Дар’я Михайличенко та Олександр Пашков).
 • Міжнародна науково-практична конференція «Педагогіка та психологія сьогодні: постулати минулого і сучасні теорії», м.Одеса, Україна (Марія Біла)
 • ХХІ наукова конференція студентів і молодих учених «Новини і переспективи медичної науки», м. Дніпро, Україна (Ірина Мінько та Софія Пашкевич).
 • Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (1 місце – Варвара Хімчик (категорія “Зоологія”) та Владислава Вовченко (категорія “Психологія і поведінка людини”); 2 місце – Оксана Маленюк (категорія “Біохімія”) та Марія Тютюнник (категорія “Охорона здоров’я”).

14. Територія обслуговування закладу.

Освітній процес у ліцеї здійснюється у приміщеннях навчального корпусу №4, розташованих за адресою: вул. Севастопольська, буд. 17, які знаходяться на балансі Дніпровського державного медичного університету, та надаються закладу на умовах оренди (договір № 12/02-6385-ОД від 27 липня 2017р., договір № 12/02-6810-ОД від 20 серпня 2019р.).

Загальна площа приміщень ліцею 955,7 м2. Площа кабінетів – 478м2. Площа загального користування – 97,3м2.

Вихованці з області проживають у гуртожитку №3 ДДМУ  відповідно до тристоронніх угод, які укладаються між ДДМУ, медичний ліцей та батьками учнів ліцею.

15. Ліцензований обсяг – 200 осіб.

16. Фактична кількість осіб, які навчаються у КЗО «Науковий медичний ліцей«Дніпро»: на 1 вересня 2021 року у ліцеї навчається 207 учнів.

17. Мова освітнього процесу: українська.

18. Вакантні посади:

19. Умови доступності: КЗО «Науковий медичний ліцей «Дніпро» впроваджує освітню діяльність на орендованих приміщеннях.
У 2021-2022 н.р. здобувачів освіти з особливими освітніми потребами в ліцеї немає.